Mesajı Okuyun
Old 07-01-2008, 19:12   #21
Av. Hatun Olguner

Yukarıdaki mesajımda yazılı, İlkokul Öğretmeninin Türkçe katliamı örneğini aşan,toplu katliam örneği bir dava dilekçesinden satırlar : (Davacı vekili tarafından yazılmış,bize tebliğ edilmişti,aynen aktarıyorum)

"... Taraflar bir arayagelerek karı koca olamadılar, davacı halen bakire olup kızdır.
Her ne kadar resmi nikah aktedilip,evlenme ve döğün hazırlıkları yapılır iken,davacı oğlanın düzensiz ve tutarsız hareketleri ve aşırı,kadına uyumsuz durumlarının ortaya çıkması karşısında düğün yapılamamıştır... Esaslı ve çok aşırı bir uyumsuzluk vardır,bir parfüm almış,gayınbabanın evinde,davalı,damat,kayın babanın önünde vücudunun her yerine. Parfüm sıkmıştır.Halbuki gidip,içerde kimsenin olmadığı yerde parfümünü istediği gibi sıkması gerekirdi

Bu durumlar karşısında evlilik birliği kökünden ve derinden sarsılmış,biraraya gelememişler,gelmeleride mümkün değildir,gelseler bile.asla geçim çıkaramazlar

İşbu nedenle evlilik birliği kökünden ve derinden sarsılmıştır.."

Bu dava dilekçesi beni de köklü ve derin bir sarsıntıya uğratmıştı. Hangi eğitim,öğretim ve zorunlu Türkçe dersi uygulaması bu meslektaşımıza Türkçe öğretebilir? Bence durum çaresiz ve acıklı. Kişinin kendisi eğer,sorumlu ve duyarlı değil ise,çabalar nafile...