Mesajı Okuyun
Old 11-02-2002, 02:04   #1
Ahmet Yılmaz

Varsayılan Mahkeme tarihinin kişiye bildirilmesi

Bayramdan üç hafta önce karakol da tarafların birbiri hakkında şikayette bulunması ile ilgili bir olay yaşadım. Kısaca anlatayım. İki sene önce bir bayanla tanıştım. Evli olduğunu biliyordum. Bana mutsuz olduğunu kocasından boşanacağını benimle evlenmek istediğini söyledi. Ve bu süre zarfında hamile kaldı ve ocak ayında bir kız çocuğu sahibi oldu. Hamileliği süresinde gittiğimiz avukatlar boşanmanın bu durumda zor olduğunu sadece istemekle olmayacağını ortada mutsuzluktan başka sebeblerinde olması gerektiğini söylemişlerdi. Bunun üzerine boşanma olayı ertelenmişti. Doğumdan sonra benim bu tür belirsiz bir ilişkinin vermiş olduğu gerilimle bir gün kocası ile evde karşı karşıya geldik. Ve o akşam polisler geldi ve karakola gidildi ve taraflar birbirinden şikayetçi oldular. Kocası eşi ve bende onlardan şikayetçi oldum. Bu olayda beni çok bunalıma sürükleyen şey benim kız arkadaşım onun da karısı olan kişi o akşam tamami ile her şeyi yalanladı. Benim kendisi ile birlikte olmak istediğimi onu tehdit ettiğimi yoksa intihar edeceğimi söyledi ve bunları ifadesinde kullandı. Polisin ifadesine göre benim o evde bulunmam bile suçmuş fakat beni kocası çağırmıştı. Mahekeme için o zamanlarda çok tedirgindim çünkü fotoğraflar ondaydı ve bende sadece onunla olan ilişkimi ispat edebileceğim sadece çeşitli görevlerde insanlar ve hatta gittiğim avukatlar vardı. Fakat daha sonra birbirimize sarılmış olan fotoğrafları ele geçirdim. Aynı zamanda bu kişide bunları duydu. Benim merak ettiğim bir dolu şeyden bir taneside ÜÇ KİŞİDE BİRBİRİNDEN ŞİKAYETÇİ BENİM DE ONAYIM OLMADAN ONLAR MAHKEMEDEN VAZGEÇEBİLİR Mİ ? DAVANIN BU ZAMANA KADAR TARAFIMA BİLDİRİLMESİ GEREKMEZMİY Dİ ?Ayrıca bu süre içinde bana bir dolu manevi va maddi bir dolu zararı oldu, işimden ayrılmak zorunda kaldım. BU KONUDA MANEVİ TAZMİNAT KONUSUNDA bir şey yapabilirmiyim ? Sizden rica ediyorum bu insan benim hayatımı mahvetti ve bilgilerinize ihtiyacım var...
Şimdiden teşekkür ederim.

17-04-2000 12:28:14