Mesajı Okuyun
Old 06-04-2015, 12:38   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan aysem52
merhaba eşimin beni daha önce aldatmalarını affetmiştim çocuklar boşanmamızı hiç istemediği için ama eşim yine tekrar etti .yanında çalışan bayanla bir ilişkisi başlamış.eşime ve kadına hangi davaları açabilirim boşanma davası dahil.kadın beni tanıyor ve evli olduğumuzu biliyor. elimde ilişkilerinin olduğuna dair ses kayıtları var delil olarak kullanabilrmiyim.

Merhaba
Affettiğiniz döneme ilişkin bir delile dayanarak dava açmaya hakkınız olmayacaktır. Affettikten sonraki döneme ilişkin olarak eşinizin sizi aldatması olayına dayanarak eşinize karşı boşanma davası, maddi ve manevi tazminat talebi ve nafaka isteyebilirsiniz. Eşinizin birlikte olduğu kadından da koşulları varsa maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz. Eşinize karşı aile mahkemesinde , diğer kişiye karşı asliye hukuk mahkemesinde dava açmalısınız.Eşinizin birlikte olduğu kişiye karşı talebinizin kabul edilmesi için kendisinin eşinizin evli olduğunu bilerek birlikte olmuş olması gerekir. Bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz. Kolay gelsin.
Av. Murat Kılıç