Mesajı Okuyun
Old 09-11-2006, 11:30   #83
hosserdar

Varsayılan Ben!

Ben çıkar ve derdim!Nesinden çekineceğimde düşüncelerimi ona söyleyemeyeceğim.Onun burada olmaması onun hakkında düşüncelerimizi açıklayamayacağız anlamına gelmez,aydın kişiliğine laf edemem çünkü ondan daha iyi edebiyat yapamadığım ortada!fakat ben halktan biri olarak kendimi ona yakın onunda bana yakın olduğunu hissetmiyorum,hissedemiyorum.Yukarıda linkini verdiğim Nihat Genç gerçekleri daha iyi ortaya koymuş kanaatindeyim.Herkesin düşüncesi kendinedir ve herkesin kendine doğru gelen düşünceleri mevcuttur,bunu kimse yargılayamaz ki biz burda yargılama yapmadık düşüncelerimizi söyledik.Kimse bizim burada düşündüklerimizle hüküm giymedi.Bana göre olay gerektiğinden çok abartıldı,nedense hep kendi ülkesinden daha çok batı çıkarları adına konuşanlar batı tarafından ödüllendiriliyor,neden kendi değerlerini savunduğu için değilde batının değerlerini savunduğu için ödüllendiriliyor,biraz düşünmek lazım!Acaba ondan daha değerli,ondan daha çok nobeli hak eden yazarlarımız yok mu?Yoksa onlar Orhan Pamuk kadar değerli! değiller mi?(batı açısından)...