Mesajı Okuyun
Old 28-06-2006, 20:59   #11
doktor2002

Varsayılan tüm kadınlar çiçektir ve çiçekler su ister

sayın semra hanım öncelikle böyle bir konuda beni yalnız bırakmadığınız için size sonsuz saygılarımı sunuyorum. Özellikle hemcinslerimin bu konuda duyarlı olması beni sonsuz mutlu ediyor. Çevremdeki insanlara bu konuda bişeyler anlatmakta inanın bende çok zorlanıyorum.. Ama inanın çabalayınca bişeyler elde ediyorum hemde somut örnekler.. Bu arada kadınların cinsel özgürlük konusuna gelince kesinlikle kadınlar her alanda olduğu gibi bu alanda da özgürlüklerini elde etmelidirler ve bunun toplumu ahlaksızlığa sürüklemeyip aksine daha namuslu duyarlı ve yalan söylemeyen nesiller yetişmesini sağlayacaktır.. Bir tıp doktoru adayı olarak söyleyebilirim ki daha küçük yaşta bastırılan bu duygularımız ileride tamamen patlak vererek psikolojik olarak gerçek anlamda sorunlu nesillerle karşı karşıya kalmamıza neden olabilir.. Aslında ilk önce böyle bir eğitimin ailede verilmezi gerekir ama bizim ülkemizde bırakın aileyi örgün eğitim kurumlarımız bile henüz bu seviye de yeterli bir eğitim verememektedir... sormak istiyorum kaçımız cinsel bilgileri ailemizden öğrendik?Yanıt elbetteki çok az olacaktır... Çoğu kişi bu tür bilgileri ya medyadan ya yanlış yayınlardan ya da arkadaşlarından öğrenmektedir..Bu durumda cinsel yolla bulaşan hastalıklara dahi davetiye çıkarmaktadır. Ayrıca ülkemiz de evli olmadan gebe kalan kadınlarımız kendi yöntemleriyle bu sorunu halletmeye çalışıp hem kendi canlarından olmakta hem de kendi evlatlarının istemeden katili olmaktadırlar.. Bu konuda kadınla erkeğin omuz omuza verip mücadele vermesini ve bu engellerin aşılmasını bende isterdim ama sanırım bazı erkeklerimiz saltanatlarından ödün vermek istemiyorlar çünki ne de olsa özgürlük herkese çekici gelir yalnız unutmayın ki kadınlarımız bu konuda mücadellerine başladılar ve artık bu böyle gitmez diyecek kadar güçleri var.. Evt tekrar belirtmek istiyorum ne mutlu olur du bu uğurda kadın erkek omuz omuza mücadele edelim.. Birlikte aydınlatalım çevremizi.. Hep bunu görmeyi diliyorum.. Umarım bir gün olur ..Sayın erkek arkadaşlarımız lütfen bu konu da fikirlerinizi foruma yazınız sizleri de aramızda görmekten ve fikirlerinizi paylaşmaktan mutluluk duyarız.. Çünki kadınlar ve erkekler eşit olmalı ve birarada mutlu bir yaşam sürmelidir..