Mesajı Okuyun
Old 07-05-2007, 09:20   #15
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Alıntı:
Yazan av-yeliz
Cüretimi mazur görürseniz sormak isterim. Neydi şahsınızla ilgili o iki konu?

Ne demek Avukat Hanım; Memnuniyetle.

Adanada bir Asliye Hukuk Mahkemesi kaleminden kapalı zarf içinde aldığım evrakı bir Ankara'da bir kuruma elden teslim ettim. Kalemdeki memurlar evrakın eklerini zarfa koymayı unutmuşlar. Bir sonraki duruşmada Ankaradan kurumdan cevap gelince mesleğimi kullanarak hırsızlık yapmakla ve müvekkilime haksız çıkar sağlamakla suçlandım. Duruşma salonunda bir meslektaşım oturuyor. Reddi hakim talebinde bulunacağım. Meslektaşımdan tanıklık rica ettim. Yapmadı. Nedeni o hakimde görülen davalarının reddedilmesi imiş. Aradan 1 yıl geçti. Hakim aynı davranışı bu meslektaşıma da yapmış. Beni aradı. Tanıklık yapmamı rica etti. Benim tanıklığımla hakim hakkında dava açıldı. Ağır cezada yargılandı. Ve açığa alındı.

2.olay ise henüz aldığım ev nedeniyle önceki malke verdiğim teminat senedinin arkasında yer alan teminattır ibaresinin bulunduğu yerin kesilereksenet hakkında kambiyo takibi yapılması idi. Evin önceki sahibi bir meslektaşıma senedi gerçek haliyle gösterir. Meslektaşım teminat senedi olduğunu söyleyerek dava açması gerektiğini ama kendisinin bu işi almayacağını söyler. Yine savcılığa tahrifatdan suç duyurusunda bulunacağımı, tanıklık yapmasını rica ettim. Alacaklı ile top oynuyormuş, çok samimi arkadaşı imiş. Bakalım bu arkadaşın bana ne zaman işi düşecek. İlahi adalete inanıyorum.

Saygılar.