Mesajı Okuyun
Old 12-03-2008, 15:29   #47
Av.Yasemin

Sayın Neslihan,polislerin arasında elleri kelepçeli olan kişi yüz kızartıcı bir suçun şüphelisi olsa ( bunun üstünde durmak istiyorum :ŞÜPHELİSİ) demek bu şekilde kelepçelenmiş olarak teşhir edilmesi yerinde olacaktı. Ben bu yorumunuzdan bunu anlıyorum. Ayrıca bu platformda düşüncelerini paylaşan herkesin hukuk nosyonunun , mal beyanında bulunmamak suçunun niteliğini anlayacak yeterlilikte olduğunu düşünüyorum. Bu arada Anayasa Mahkemesinin iptal gerekçesi " ekonomik suçlardan dolayı hürriyeti bağlayıcı ceza verilmemeli" yönünde olsa idi İ.İ.K. md. 74 ünde iptali cihetine gidilirdi buradaki mantık olsa olsa aynı konunun iki kere düzenlenmiş olması nedeni ile birinin iptal edilmiş olmasıdır. İ.İ.K. md. 74 yürürlükte olduğuna göre siz koridorda elleri kelepçeli kişileri görmeye devam edeceksiniz en azından mal beyanında bulununcaya kadar.
Sayın meslektaşlarım herkes düşündüğünü paylaşmakta özgür olduğuna göre ben yine düşüncemi paylaşıyorum : günden güne hantallaşan sistem içerisinde kim nasıl düşünürse düşünsün bu pratik bir çözümdü.En kısa zamanda başka bir yasal düzenleme ile boşluğunun dolmasını umuyorum. Herkese iyi çalışmalar.