Mesajı Okuyun
Old 11-07-2011, 13:31   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba ben 14 haziran 2011 tarihinde anlaşmalı boşandım ama henüz boşanma ilamı çıkmadı yada bana ulaşmadı,boşanma ilamı ne zaman sonra çıkıyor,başka birşeyde biz imzaları atıp çıktık ve hakim karşına çıkarılmadan gerek olmadığı söylenerek gönderildik biz şimdi resmi olarak boşandıkmı?
teşekkür ederim

"Anlaşmalı boşanma" dahi olsa, hakimin tarafları dinlemesi ve özgür iradelerini öğrenmesi gerekir. "İmzaları atıp, çıktık" diyorsunuz. Nereye imza attığınızı anlamadım. Gerekçeli karar yazılmış olsa, kalemde "temyizden feragat" ettiğinizi anlayabilirim. Ancak kararın yazılmadığını zaten yazmışsınız. Diğer olasılık ise, Boşanma Protokolünü imzalamışsınızdır ve avukatınız tanık göstererek davayı sonuçlandırmıştır.

Kararın ne zaman yazılacağı mahkeme kalemlerinin iş yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Tahminen 1 ay içinde yazılır. Tebliğe çıkması için taraflardan birisinin masrafını vermesi gerekir. Haftada bir kaleme uğrayarak, kararın akibetini öğrenebilirsiniz.

Görüldüğü üzere, tahmine dayalı yorumda bulunuyoruz. Bir avukattan profesyonel destek alırsanız,hak kaybına uğramazsınız.