Mesajı Okuyun
Old 05-11-2006, 01:33   #51
Av. Başak SANCAR

İki kız evladı olan bir anne olarak ama herşeyden önce bir insan olarak tarif edilemez derecede sarsıldım. Dolayısı ile bu olaya ilişin değerlendirmem asla bir hukukçu bakış açısı ile olamayacaktır. Tek endişem delillerin toplanmasındaki hatalar nedeni ile bu suçun faili olan yaratık veya yaratıkların cezasız kalması veya az bir ceza ile kurtulması. Bir yönden de Türk halkının böyle konularda çok hassas ve duyarlı olacağına da inanıyorum. Bu yaratıklar kesinlikle linç edilmeliler (her ne kadar olaya bir hukukçu olarak bakamayacağım desem de, yine de acaba her üçü de suçlu mu, ya içlerinde masum olanlar varsa, çok yüz kızartıcı bir suç, bu infial içinde yine de masum olan varsa ceza almamalı çünkü mutlaka onun da bir ailesi vardır, evlatları boş yere bu utancı taşımasın,vs. gibi düşünceler de beynimi kemiriyor!!!). Ancak mesleğim nedeni ile de biliyorum ki, etrafımızda bunun kadar çirkin bir çok vaka var ve aile içi cinsel istismarın üstü örtülüyor.

Sonuç olarak, gerçek suçluları en vahim ve ibret verici şekilde cezalandırmalı. AMA ONDAN SONRA BU OLAYI UNUTMAYIP, BAŞKA VE BENZER MAĞDURLARIN OLMAMASI İÇİN LÜTFEN BİRŞEYLER YAPALIM!!! Sadece oturduğumuz yerde kahrolmak, bu konuyu oturduğumuz yerden, sıcak ve rahat evimizden veya işimizden yanıtlamak malesef ki yetmiyor...