Mesajı Okuyun
Old 17-05-2015, 14:31   #1
Av. Yiğit Yakıt

Varsayılan Koşullu salıverilme süresi içerisinde daha önce işlenmiş başka bir suçtan dolayı hakkında mahkumiyet kararı verilmesi

Merhabalar, yardımınızı almak istediğim konu şu şekildedir.

Bir Şahıs hakkında kasten yaralamadan dolayı mahkumiyet kararı veriliyor. Infaz süresindeki iyi hali esas alınarak koşullu salıveriliyor. Bu süreçte, henüz söz konusu suçtan dolayı mahkum edilmeden önce işlediği başka bir suçtan dolayı (resmi belgede sahtecilik) hakkında 2 yıl süre ile mahkumiyet kararı veriliyor ve bir tebligat ile 10gün içerisinde teslim olması gerektiği tarafına tebliğ ediliyor. Özellikle belirtmek isterim ki söz konusu suçu koşullu salıverilme Sürecinde işlemiyor. Yani bu süreçte koşullu salıverilme şartlarına Aykırı herhangi bir hareket içerisinde bulunmuyor.

Böyle bir durumda ben cezaların İçtimaı konusunda bir çok araştırma yaptım lakin söz konusu olaydan farklı durumlara ulaştım. Herhangi bir örneğe de maalesef rastlamadım. Yardımınızı istediğim konu ise şahıs hakkında verilen mahkumiyet kararının koşullu salıverilme sürecinin uzatılması ve denetimli serbestlik şeklinde infaz ettirilmesi yani ceza infaz kurumuna girmeden infazın tamamlanması mümkün müdür? Teşekkürler.