Mesajı Okuyun
Old 10-02-2007, 00:41   #11
av.mgul

Varsayılan Sn. Hekimbaşı

'Benim önem verdiğim kısım başarılı olup olmamaları değil, kabul görmemeleridir. Zaten bir yüksek lisans derecesinde başarılı olmak CV deki bir satırdan öte ne anlam taşır?'
Yüksek lisans eğitiminde malum olunduğu üzere sınırlı sayıda ögrenci alınmaktadır. Bu sınırlı sayının sadece kabul edilmesi önemli başarısı önemli değil mantığını anlamam inanki çok zor. Bir insanın hedefi basarılı olmak değilse neden yüksek lisans yapsın? Ayrıca bence yüksek lisans eğitiminde başarılı olmak CV deki bir satırdan çok daha önemlidir. Sevdiğim ve emek verdiğim alanda başarılı olmak benim için çok daha anlamlıdır.
'master öğrencilerinden çok azı kadrolu asistanlık yapabildikleri için, hocalarımıza hiçbir katkıları olmayıp, tam tersine külfet olmaktadırlar' Benim eğitimden anladığım ögrencilerin hocalardan birşeyler almasıdır yoksa hocalara külfet olması veya onlara yardımcı olması değildir. Master eğitimini sadece kadrolu elaman alınmasına endeksenmesi de ne derecede doğrudur bu şüphe götürür. Eğer böyle olsaydı kadro alamayan veya almak istemeyenlerin boşuna eğitim aldıkları anlamına gelirdi ki bu kesinlikle çok yanlış bir düşüncedir.