Mesajı Okuyun
Old 05-07-2010, 20:50   #1
Ebru Demirci

Varsayılan Okulda Araştırma Görevlisi Olarak Kalmak

Merhaba Sevgili THS üyeleri, benim sorum spesifik olarak araştırma görevlisi ya da akademisyen olanların daha rahat cevaplayabilecekleri bir soru ama bu konuda bilgisi olanlar da elbette yanıtlayabilirler. Sorum şu; Ankara Hukuk 2. sınıf (3'e geçtim) öğrencisiyim. Araştırma görevlisi olarak okulumda kalmak istiyorum ancak kafamda beliren ve net bir yanıta ulaşamadığım sorularım var. En başta, başarı ortalamasının asistan seçilebilmek için dikkate alınan ölçütlerin arasında ne oranda önemli olduğunu merak ediyorum. Kalmak istediğim kürsünün hocasıyla konuştuğumda bana ortalamanın pek de önemli olmadığını, yüksek lisans derslerindeki performansımın ve dil bilmemin daha önemli olduğunu, ortalamaya en son bakıldığını ve pek dikkate alınmadığını söylemişti. Ama konuştuğum çoğu insan ortalamanın yüksek olması gerektiğini söylüyor. Bu konuda kesin bir yanıta ulaşmak istiyorum. Ortalamam 4 üzerinden 3.15 ama final sınavı sonuçlarım geliyor ve maalesef 3 ün altına düşecek gibi. Araştırma görevlisi olma hayallerim suya mı düşecek şimdi benim ?
Lütfen bana beni sevindirecek bir şeyler söyleyin. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.