Mesajı Okuyun
Old 08-03-2009, 20:46   #1
bb6549

Varsayılan doktorların görevi ihmal suçu ve taksirle yaralama

öncelikle herkese iyi akşamlar..acil olarak siz meslektaşlarımın yardımına ihiyacım var..öncelikle konuyu şöyle anlatayı..müvekkilim 2003 yılında asistan doktor olarak görev yaptığı hastanede ;2.asistan olarak bir ameliyata katılmış..ilgili ameliyat da sorumlu doktor bizaat ameliyata girmmeiş..1.asistan,ameliyat hemşiresi ve müvekilim 2.asitan olarak ameliyata katılmışlar.1 adet gazlı bez hastanın karnında unutulmuş..daha sonra da hsatada bir takım şikayetler başlayınca durum fark edilmiş ve başka hastanede bu gazlı bez çıkarılmış..sonra durum yargıya intikal etmiş..şimdi şu anda mahkeme taksirle yarala suçunda dolayı ek savunmamaızı istedi..zaten bende görevi ihmal suçu değilde..taksirle yarala suçu olduğu kanısındayım..ancak burda bana lazım olan şey ..müvekkilim o ameliyatta sadece gözlemci doktor olark bulunması ve bizzat ameliyat yapma ve müdehalede bulunma yetkisnin olmaması..çünkü 1 yıllık asistan olduğu için (suç tarihinde) sadece yardım edebilme yetkisi mevcut..bu doğrultuda bana yol gösterecek bir yargıtay kararı bilen meslektaşlarımın yardımına ihtiyacım var..şimdiden teşekkürler..DURUŞMA 11 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ..