Mesajı Okuyun
Old 06-07-2009, 09:19   #44
Av.M.Telli

2006 dan bu yana yazılanları okudum, önce ümitlenmiştim, bu mesajlar eski tarihli, bugüne yaklaştıkça olumlu gelişmelerle karşılaşırım diye... Hüsranım devam ediyor.
Kurum avukatıyım ve bu kurum bir kamu kurumu. Kurumdan aldığım maaş için hesap kartı başvurusu yaparken kurumdan bankaya görevlendirme yazım gönderilmiş ve bunun üzerine benden kimlik istediklerinde Avukat kimliğimi kabul etmediler! Görevliye izah etmeye çalıştım, Av. Kn. ilgili maddesini okdum ve gösterdim, sistem tanımıyor dedi. Çok ısrar ettim, kabul etmedi sayın görevli. Çıkardım ehliyetimi verdim "neden nüfus cüzdanınızı vermek istemiyorsunuz" diye bir de sitem etti bana Aynı bankanın kredi kartını getiren özel kurye de avukat kimliğimi kabul etmedi. Özel kurye ve bankadaki görevliyi internet aracılığıyla şikayet ettim. Onlara bu şekilde talimat veren banka Genel Müdürlüğünü de kanun hükmünü hiçe sayarak talimat verdikleri için kınadığımı belirttim. Özel bankalar, internet sitelerine ve bu yolla yapılan şikayetlere önem veriyorlar bildiğim kadarıyla, aynı bankayı verdiği hizmet nedeniyle daha önceden şikayet etmiştim, 12 saat geçmeden bana döndüler ve hatalarını düzelttiler. Şimdilik bekliyorum.

Geçenlerde bir devlet bankasında avukat kimliğimi gösterdiğimde bana hiç sorun çıkarmayan ve avukat kimliğime "bu da neyin nesi" der gibi bakmayan kibar görevlinin alnından öpüyorum, banka genel müdürlüğünü de tebrik ediyorum