Mesajı Okuyun
Old 04-08-2008, 16:36   #39
Av. Fatih KARACA

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
...
Sonra bana " kusura bakmayın danıştay kararı var Avukatlarımız kesinlikle kabul etmeyin " dediler diyerek zaten noktayı koymuş oldu.

Sn. Meslektaşım,

Aynı durum benim başıma ......... bank'ın bir şubesinde geldi. Uzun uğraşlardan sonra şube müdürü beyefendiyi ve gişede görevli hanımefendiyi ikna ettim. Ancak ufak bir sorun çıktı. Bankanın bilgisayar sisteminde, fotokopisi alınan kimliğin seri numarası vs... girilmesi gerekiyordu. E pek tabi, sistem avukatlık kimliğini tanımıyordu. Bunun üzerine şube müdürü, genel müdürlüğü arayarak, "avukatlık kimliğinin arkasında tüm nüfus bilgileri yazılı, ben bu kimlikle işlem yapabilirim, bir sorun görünmüyor ancak bilgisayara nasıl gireceğiz?" diye sorunca telefon hemen hukuk müşavirine aktarıldı. Karşıdaki meslektaşımla konuştukça müdürün yüzü asılmaya başladı. Müdür Bey dayanamadı ve "Ben bunu izah edemem, lütfen meslektaşınıza izah ediniz." diyerek telefonu bana verdi. Ve daha selamlaşmadan telefonda o cümleyi duydum:
"- Kardeşim sizinle mi uğraşacağız. Danıştay kararından haberiniz yok mu? Fakslıyorum, bir daha da bizi tipik avukat kaprisleriyle uğraştırmayın..."

Saygılarımla
Av. Fatih KARACA