Mesajı Okuyun
Old 12-05-2008, 17:31   #37
Av.Barış

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
İzmir Adliyesi içinde bulunan Akbank şubesinde hesabımla ilgili işlem yapmak için görevliye gitttiğimde benden kimlik istedi.Doğal olarak avukat kimliğimi gösterdim,bana "işlem yapamayacağını mümkünse geçerli bir kimlik göstermemi" söyledi.

Kendisine "bunun geçerli bir kimlik olduğunu ve özellikle böyle düşünmeyenler için arkasında ibare bile bulunduğunu" söyledim.Ancak ikna olmayan memur şefine danışacağını söylei ve küçücük şubede tam 1 saat kayboldu!!!Daha sonra gelip hukuk servisine sorması gerektiğini söyled bir 20 dakikada öyle kayboldu!

Sonra bana " kusura bakmayın danıştay kararı var Avukatlarımız kesinlikle kabul etmeyin " dediler diyerek zaten noktayı koymuş oldu.

Yazılı olarak başvurumda hala beklemekte....Ve ben işlem yapmadan çıktım....

Kimliğim geçmiyor,işimin başında öldürülüyorum,karakola giderken polislerin tavrını peşinen kabul ediyorum,müvekkillerim havadan para kazandığımı düşünürken borçlularım tefeci sahtekar muamelesi yapmaya çalışıyor...

Peki biz kimin için çalışıyoruz? Bu kadar emek niye??? Neden bizim haklarımıza sahip çıkmak bu kadar zor bilmiyorum ve açıkcası gurur duyduğum mesleğim adına inciniyorum...

Saygılarımla,

Bu şeyi söyleyenin avukat olması gerçektende düşündürücü bir durum.Danıştay'ın akıl almaz bir biçimde YÖNETMELİĞİ KANUNDAN ÜSTÜN SAYAN ANLAYIŞI ve aynı anlayışı benimseyen meslektaşımız.Kendi meslektaşımızın kendine mesleğine ihanet ederek Kimliği geçersiz sayıyor.

Daha komik bir olay daha var.

Bizim baromuz cmk ödemeleri için geçen yıl TEB ile anlaşma yapmıştı.Bankamatik kartlarını dağıtmak için baro odasına gelmişlerdi.Kartı almak için kimlik fotokopisi istediler.Ben doğal olarak Avukatlık kimliğimi verdiğimde "Olmaz,nüfus cüzdanı" edmişlerdi.Bu çok komiğime gitmişti doğrusu.Hem bizim baro ile anlaşma yapıyorlar hemde kimlik kabul etmiyorlar