Mesajı Okuyun
Old 03-04-2002, 16:46   #4
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: rezay
sayın Tikici,

şikayetlerinizi anlıyorum ama şikayetten vaz geçmeliyiz biz hukukçuyuz çözüm bulması gereken kişileriz. şimdi eylemler ne diye sorulacak

1- delilleri dava dilekçesi ile birlikte verip bu delillerin tebliğini sağlamak dava dilekçesinin sonuna karşı tarafın cevap süresini yazarken tensip zabtına davalının delillerinide bildirmesini ve başka yerlerden gelecek teskerelerin tensip zabtı ile birlikte istenmesini, belirtebiliriz.
2- tebligatlar yapılmamış ise arada verilecek dilekçe ile zabıta tahkikatı ve gazete ilanı istenmeli,3- tezkere ve müzekkerlere yanıt vermeyen diğer kurumların tezkerelere sorumlulukları yazılmalı
aslında bunlar yapıldığıda hakiminde işi azalır gibi geliyor bana çünkü bir dosyayı iki ayda bir okumasa dahi bir kere kapağını

Sn.Rezay,

Beni hep şikayet eden olarak görüyorsunuz galiba..

Ben de size katılıyorum. Ama şu da bir gerçek: '' Avukatların üşengeçliğinden ziyade, Tebligatların sağlıklı yapılamaması, Tezkerelerin ciddiye alınmaması, Tekide cevap verme lüzumu hissedilmemesi ve bunun yaptırımını hakimlerin uygulamak istememesi..... '' en büyük sorundur. Biraz da hakimler, tezkere gelmedi diye seviniyorlar galiba..

Ben hakim olsaydım, kesinlikle tekide rağmen cevap vermeyen memur olduğunda, hiç beklemem derhal yaptırımı uygulamaya geçirirdim.. Bu durumda başıma gelecekleri tahmin ediyorum ama böyle yapardım..

Hani Hakimlerle ilgili ''Hakim kızı olmak özelinde yazılar yazacaktınız? '' bekliyoruz Sn.Rezay!

Saygılarımla..