Mesajı Okuyun
Old 02-02-2008, 18:39   #19
Av.YBayrak

Sayın Meslektaşlarım;
Tesadüfen bu sayfayı açtım. Bu kararı veren ve Anayasa Mahkemesine başvuran yargıçların isimleri nin yer aldığı kararın bir suretinin bu sitede yayınlanmasını talep ediyorum. Bunu elde ederek yayınlayabilecek meslektaşlarım öncelikle mesleki bir hizmette bulunacaklardır. Aynı zamanda avukatlara karşı ön yargılı yargıçlar olduklarının, karşı kanıtı olan bu başvuru ile, avukatların katıldıkları davalarda kararlarında bu hissiyat ve düşünce ile hareket ettiklerinin ve yargıç olarak güvenilir olmadıklarının, avukatları ön yargısız olarak dinlemediklerinin dile getirilmesi gerektiği düşüncesindeyim. Bu yargıçların avukatlara karşı olan zihniyetlerinin, avukatların mahkemeye sundukları bilgi ve belgeyi de zobjektif değerlendirmeyeceği açıktır. Maalesef bu davranışlarını devam ettireceklerdir. O nedenle, avukatlara karşı böylesine kabul edilemez bir hissiyat ve yargı içindeki kişiler ismen belirlenerek sitede ilan edilmesini ve TBB ne yazılmasını, bu kişilerin avukatlık mesleğine olan bakışının, avukat olarak vatandaşa verebileceklerinin de kanıtı olduğu, yani avukatlık yaparsa vatandaşın hakkını ne derece üstlenebileceğinin, mesleki saygınlık ve sorumluluk taşıyamayacağının kanıtı olduğu açıktır.
Bu yargıçların objektif karar veremeyecekleri hususunda ayrıca HSYK na da başvurmak gerek.
Avukatları objektif dinleyip değerlendiremeyeceklerini belirterek karşılaştığımız her duruşmada çekilmelerini talep etmek gerek.
Sayın meslektaşlarım, bu başvuru kararının, yani yargıçların isminin olduğu kararın bu sitede yayınlanmasını talep ediyorum. Mümkünse bir suretini (0212)2348791 no lu faksa fakslanmasını rica ediyorum.

Ayrıca Sagıdeğer meslektaşım Ömer Kavili; Site'ye yakın bir zamanda üye oldum ve karşılaştığın, mücadele ettiğin sorunları biraz öğrendim.
Hepimiz biliyoruz ki, kale içinden çökertilir. Eğer avukatlar hızla kıskaca alınarak, yalnızlaştırılarak eritiliyorsa; hepimiz biliyoruz ki bu faaliyetin asıl dayanağı, karşısına örgütlü bir güç'ün, yani Baroların ve TBB nin çıkma ması ile bunu başarıyor. Birkaç yıl önce baro seçimleri döneminde birileri "mevcut yönetim avukatlarla devlet kurumlarını karşı karşıya getirdi, biz bunu aşacağız" diyorlardı. Aştılar. Nasıl aştılar, kendi meslektaşlarının önünü açarak değil, tam aksine, toplumun hak ve özgürlüklerinin tek başvuru makamı olan, tek savunucusu olan ve kendilerinin de aralarında bulunduğu avukatların örgütlenmelerini ortadan kaldıracak şekilde etkisizleştirerek, yalnızlaştırarak.

Ve yine Sayın meslektaşım Ömer Kavili nezdinde tüm meslektaşlarımı da aleyhlerine açılan takibatlar ile ilgili olarak ve açılan dava var ise duruşma günlerini, mahkeme ve esas numaralarını sitede açıklamada bulunmaya davet ediyorum. Meslektaşlarıma karşı mesleki yıldırmaya yönelik açılan davalarda hep birlikte katılarak ileri adım atmalıyız. Ben buna hazırım.
Hepinize saygılar ve sevgiler. Çalışmalarınızda başarıların devamını ve mutluluklar dilerim.