Mesajı Okuyun
Old 02-11-2010, 13:33   #11
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av.Zeliha Gültekin
Değerli arkadaşlar,

Bu değerli bilgilerinizi benimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Söylediklerinizi dikkate alıp yalnız değilmişim diye yoluma daha emin ilerleyebileceğimi düşünüyorum.

Bu arada Selçuk Üniversitesi mezunuyum.

Malatya'dan selamlar

Sayın GÜLTEKİN, bu mesajınızı okuduğumda, konunun sizin için kapandığını varsaymıştım.

Alıntı:
Sayın Selim Balku,
benim ve benim gibi stajını tamamlamak üzere olan meslektaşlarınız için de umarım tavsiyelerde bulunacaksınız.Çünkü hukukçular arasındaki dayanışmaya hala inanıyoruz.
Saygılar

Sayın meslektaşım, öncelikle THS'de "Hukukçular" ve "Hukuk Sohbetleri" bölümünün birçok konusunu okumanızı tavsiye ederim.

Hemen belirtmek gerekir ki, avukatlar arasında ki dayanışmayı diğer hiçbir meslek gruplarında göremeyebilirsiniz. Bu anlamda inançlı olmaya devam ediniz...

Alıntı:
Stajın sonu demek gelecekle ilgili kaygıların da başlaması demek oluyor.Kendi başıma bir büro açsam cesaretim henüz yok.Birisiyle ortaklık düşünsem benim gibi tecrübesizle ben istemem tecrübeli işini rayına oturtmuş benimle neden ortak olsun .Kurumda çalışmak istesem, çok zor ayrıca alman vatandaşıyım.Yabancı dilimi kullanarak bir şey yapayım desem Malatya bunun için pek uygun değil.

Sözün kısası işin içinden çıkamıyorum yardım ve önerilerinize ihtiyacım var.

Kaygılar ne zaman biter?

İnanın bu soruyu ben yıllardır soruyorum. Meslekte 40 yıl devirmiş avukatlara sorun, verecekleri cevap "hiçbir zaman" olacaktır.

Kaygı hep olacak, her zaman şüphede olacaksınız. En iyi bildiğim dediğiniz alanda dahi, birilerine sorma, kitap karıştırma, THS'ye bakma ihtiyacı duyacaksınız. Evleriniz, en iyi arabanızda olsa kaygı her daim olacaktır. Ayrıca kaygı kötü birşey değildir.

Tecrübeli işi rayına koymuş benimle neden ortak olsun?

Tecrübeli, tren ray ilişkisine değil trendeki vagon sayısına bakar. İşi rayına oturtmuş olabilir ama yükü çekecek kaç vagonu var?

Malatya Almanca için uygun değil!

Malatya uygun değilse, uygun şehir arayışına girmenizi önerebilirim. Malatya'dan başka çareniz yoksa, şehri okumayı öğrenin ve bu noktada şu iki soruya cevap aramanızı öneririm.

* Meslekte Almancayı nasıl daha iyi kullanabilirim ?

* Alman vatandaşı olmayı nasıl avantajlı hale getirebilirim.

İlk yazdığımı son kez yazıyorum; THS' Hukukçular ve Hukuk Sohbetleri Bölümünü çok okuyun....

Kolay Gelsin...