Mesajı Okuyun
Old 12-03-2009, 23:08   #1
Konuk

Mesaj telefon kaydı ile ilgili yargı kararları

Eşimin açtığı boşanma davası reddedildi, kesinleşmesinden itibaren üç yıl oldu. Bu arada ben yuvam yıkılmasın diye çok uğraştım. Fakat eşimin dinsel tören yaptırarak başka kadınla birlikte yaşaması nedeniyle beraber olmamız imkansızlaştı. üç yıllık sürenin dolması ve eşimin başka kadınla birlikte yaşaması nedeniyle boşanma ve tazminat davası açtım. Fakat benim hiç suçum olmadığı halde, eşimde karşı dava açıp benden tazminat talep etmiş. Çok korkuyorum. Eşim birlikte ikamet ettiğimiz ilçeye bağlı bir beldede belediye başkanlığı yapmıştı. Etrafı geniş, kolaylıkla yalancı şahit bulabiliyor. Beraber ikamet ettiğimiz ilçede eşimin imam nikahıyla başka kadınla beraber yaşadığını pek çok kişi biliyor. Fakat tanıklık etmek istemiyorlar. Ben başka ilde yaşıyorum. Oradan kime güveneceğimi bilemiyorum. Daha önce yazdırdığım bir tanık gerçeği söylemedi. Eşimle yaptığım telefon görüşmesinde eşim imam nikahıyla başka kadınla beraber yaşadığını söyledi. Beni boşanmaya zorlamak için küfür ve hakaretlerde bulundu. Telefon kayıtları var. Yalnızca eşler arasında yapılan telefon görüşmelerinin boşanma davasında kullanılabilmesi konusunda yargı kararlarının mevcut olduğunu yazmıştınız.
Bu yargı kararlarını bildirirseniz çok sevinirim. İlginize şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla.