Mesajı Okuyun
Old 31-10-2007, 11:32   #2
ebrus

Değerli meslektaşım, ben mağdur vekili olarak görevlendirildiğim 7 yaşında bir küçük için savcılığa başvurarak koruma kararı aldırmıştım. Ve halen ufaklığın koruyucu annesi olarak onunla ilgileniyorum. Benim güzel kızımın durumuda müvekkilinizin çocuklarının perişan halinin hemen hemen aynısıydı. Çocukların varolan durumlarına bakıldığı zaman hemen koruma altına alınabilirler. Bunun için annenin şu anki eşinin maddi durumunun iyi olması da önemli değildir. Sosyal hizmet uzmanının raporu önemli olup zaten anne ve babaları tarafından istenmeyen yada bakılamayan çocuklar üvey anne yada üvey babanın maddi durumuna bakılmaksızın talep üzerine koruma altına alınmaktadırlar. Çocuklar şu anda Burdurda buluınduklarına göre bence Burdurdaki mahkemelerden istemeniz gerekmektedir. Çünkü Budurdaki Sosyla Hizmetler Müdürlüğü kendi göreblilerini göndererek çocukların Budurda ikamet ettikleri evdeki durumlarını görecek ve buna ilişkin rapor düzenleyecektir. Anlattığınız durma göre sosyal hizmet uzmanının raporunun aleyhe gelmesi gibi bird rurum mümkün dahi olmayıp çocukların uyuşturucu bağımlısı bir babanın yanında kalıyor olmaları dahi koruma altına alınmalaraı için tek başına bir sebeptir. Yaklaşık 6 aydır Çocuk Yuvasına gidip gelerek Sosyal Hizmetler kurumunun çalışma şeklini öğrenmiş biri olarak bundan eminim. Hiç zaman kaybetmeden başvurunuzu yapın. Emin olun kötü bir ortamda geçirdikleri tek bir gün bile çocuklar için çok önemli.