Mesajı Okuyun
Old 29-03-2012, 18:10   #1
konuk ayşegül

Varsayılan eşim zoraki boşanmamı istiyor

Merhaba
20 yıllık evliyim 18 yaşında bir evladım var. eşim bir süredir başka kadına aşık olduğunu söylüyor. onunla evleneceğini ve anlaşmalı boşanmak istediğini söylüyor. hiç bir gelirim yok ev hanımıyım kirada oturuyoruz .
2 ay gibi bir süre beni anlaşmalı boşanmak için maddi manevi taciz edip zorladıktan sonra manevi ve fiziksel baskı yapmaya başlayınca aileme haber vermek zorunda kaldım 2 gün önce . onlarda eve gelip eşimle konuşmaya çalıştılar ben kararlıyım boşanmaya deyip eşyalarını alıp evden ayrıldı.

ben ise bunca şeye rağmen boşanmak istemiyor ona zaman vermek istiyorum . eşim giderken oğlum üniversite sınavlarını bitirinceye yani 2 ay kadar evin masraflarını karşılayacağını sonrasında ise hiç bir şeye karışmayacağını söyleyip çekip gitti.
ne yapmam gerekiyor hem süreci uzatmak hemde kendisinden geçimimizi sağlayacak maddi imkanı istemek için hukuki bir süreç varmı.
ben boşanmak istemediğim için eşiminmi boşanma davası açması gerekiyor. dava açarsa ne kadar zaman kazanırım .ailemi dağıtmak istemiyorum bana bir öneriniz olabilirmi .bana bilgi vermenizi rica ediyorm.
şimdiden teşekkür ederim