Mesajı Okuyun
Old 18-04-2011, 13:38   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
öncelikle oğlumun valayetini kesinlikle istiyorum fakat ondan bir an önce sorunsuz bir şekilde kavgasız gürültüsüz ayrılmak da istiyorum,biz halen daha aynı evdeyiz velayeti ona vermezsem mahkemede ayrılmak istemediğini söyleyecekmiş bu şekilde mahkeme ne kadar sürede ve nasıl sonuçlanır ,beni defalarca aldattı bununla ilgili internet ortamındaki sohbet konuşmaları hotmail adresimde kayıtlı duruyor ayrıca evliliğimiz süresince bana psikolojik şiddet uyguladı beni istemediğim ilişkiye zorladı fakat benim bununla ilgili (ters ilişki) herhangi bir raporum yok ,bu yüz kızartıcı söylemimin bana mahkemede faydası nedir
çok teşekkür ederim

Sayın Katılımcı,

Anlaşmalı boşanma ile çocuğunuzun velayetini babaya bıraktıktan sonra, çocuğun velayeti için dava açmanız için GEREKÇELERİNİZ olmalıdır.

Bu gerekçeler de çocuğun mevcut veya olası bir tehlike içinde olduğudur.

Eğer baba çocuğu ile ilgili sorumluluklarında "İHMAL" göstermiyorsa, çocuk aklen, fikren ve bedenen baba yanıda sıhhatli ise, velayetin el değiştirmesi için de bir sebep yoktur..

Çocuğunuz 5 yaşında olmakla anne bakım ve şefkatine muhtaç yaştadır. Velayet için önecelikli olarak siz düşünülürsünüz. Anlaşmalı boşanma yapmak uğruna velayeti bırakıp bırakmama kararı size aittir.

Anne babanın birbirlerine olan kusurları, sorumsuzlukları tamamen ayrı araştırma konusudur.

Velayet ise, tamamen çocuğun üstün yararı için verilir.

Lütfen bir avukatla doğrudan görüşerek hareket ediniz.

Saygılar.