Mesajı Okuyun
Old 01-09-2010, 13:28   #16
Admin

Şerhimize bu özelliği ekleyecek değişiklikleri yaptım. Elinizdeki sesli dosyaları madde metinlerine YENİ ŞERH EKLEYİN/Ses Dosyası Eklemek İstiyorum seçeneğini kullanarak ekleyebilirsiniz.
(Örnek bir şerh için tıklayınız: http://www.turkhukuksitesi.com/serh.php?did=6434 )

Bu özellik şu anda test aşamasındadır, bazı ufak tefek hatalar/sorunlar olabilir. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız düzeltebilmem için lütfen bana bilgi veriniz ve sorunu detaylı anlatınız (ne yaparken nasıl bir hata çıktı vs.)

Ses dosyalarını şerhe eklerken aşağıdaki konulara dikkat etmemizi rica ediyorum:

1- Her maddeyi ayrı bir ses dosyası olarak kaydediniz ve ilgili maddeye ekleyiniz (bir diğer deyişle birden fazla maddeyi aynı anda okumayınız, her şerh tek madde ile ilişkilendirilebildiğinden onları şerhe eklemek mümkün olmayacaktır)

2- Madde metnini okurken başında madde numarasını da okuyunuz (örneğin "MADDE 132" gibi).

3- Sadece sizin tarafınızdan seslendirilmiş dosyaları şerhe ekleyiniz, telif hakkı size ait olmayan başkaları tarafından seslendirilmiş sesli dosyaları şerhe eklemeyiniz.

4- Ses dosyalarında sadece madde metnini okuyunuz, madde içindeki diğer bilgileri, şerhleri, içtihatları vs. okumayınız (ileride bu şerhler için ayrı ses dosyaları yaratabiliriz, projemiz şimdilik sadece madde metinlerinin seslendirilmesine yönelik olarak tasarlanmıştır).

5- Sorunları/hataları vs. bana bildiriniz.

Projemizi bu başlık altında bir süre test ettikten ve hataları ayıkladıktan sonra siteye de ayrıca duyuracağım. Şimdilik test aşamasında olduğumuz için genel bir duyuru yapmak istemedim.