Mesajı Okuyun
Old 15-09-2006, 16:20   #11
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Nebi
o zaman yanıt veremeyelim bi daha sayın Suat Ergin Yanlişimizi düzeltebilirsiniz öyle değil böyle diyerek Saygılar...

Sayın Av.Nebi,

Ben mesajımı forum yöneticisi sıfatıyla değil, sade üye sıfatıyla yazmıştım. Mesaj yazıp yazmamak sizin takdirinizdedir. Size yanlış yazmışsınız da demedim. Sadece herhangi bir kanuna atıfta bulunmadan uygulamanın tamamen tersi bir yorumda bulunmanızı eleştirdim. Ülkemizde sürekli yasalar değişmektedir. Bizim bilmediğimiz sizin de bildiğiniz bir değişiklik var ise yararlanmak için soru sordum. Sormayayım mı?

Öte yandan soruya yanıt verenlerden av.hakandicle de 6183 Sayılı yasadaki M.B.B ile ilgili hükmü yazmıştır. Ancak soruyla alakası yoktur. Okuyanlar için yanlış anlamayı düzeltmek için ilgili maddeyi aşağıya aldım.

Alıntı:
KANUN NO: 6183
AMME ALACAKLARININ TAHSİL USULÜ HAKKINDA KANUN
MAL BİLDİRİMİNDE BULUNMIYANLAR :

MADDE 60 - (Değişik: 251 - 13.6.1963) Kendisine ödeme emri tebliğ edilen borçlu 7 günlük müddet içinde borcunu ödemediği ve mal bildiriminde de bulunmadığı takdirde mal bildiriminde bulununcaya kadar bir defaya mahsus olmak ve üç ayı geçmemek üzere hapisle tazyik olunur.

Hapisle tazyik kararı, ödeme emrinin tebliğini ve 7 günlük müddetin bitmesini müteakip tahsil dairesinin yazılı talebi üzerine icra tetkik mercii hakimi tarafından verilir.

Bu kararlar Cumhuriyet Savcılığınca derhal infaz olunur.
İcra tetkik mercii hâkimi tarafından verilen hapsen tazyit kararları her türlü harç ve resimden muaftır

Sayın *sinequanon*;

"mal bildiriminde bulununcaya kadar" deyimi burada geçmektedir.

Benim kafa karışıklığım kalmadı.

Saygılarımla