Mesajı Okuyun
Old 14-09-2006, 15:37   #9
Av.Duygu Işık Behrem

Sayın Gursan ve Sayın Ender'e cevaben yazmak istediklerim var;
Sayın Gursan öncelikle çok teşekkür ederim, gerçekten beni büyük ölçüde aydınlatmış oldunuz, yazdıklarınızı okuduğumda aslında yapılması gerekenin bu olduğunu ve düşülen şerhin "olması gereken" olduğunu anladım.

Fakat belirtmek isterim ki, C.Savcıları bu konuda birtakım fikir ayrılıklarına sahipler. Örneğin ben bugüne kadar 4-5 ayrı savcı ile görüştüm ve hepsinden farklı cevaplar aldım. Kimisi düşülen şerhin yanlış olduğunu söyledi; ya sadece karşılıksızlık ya da sadece keşidecinin ödemeden men talimatına ilişkin şerhin düşülmesi gerektiğini söyleyen 2-3 savcı oldu. Bir başka savcı, karşılıksızlık şikayetinde bulunsak bile takipsizlik kararı verileceğini söylemişti. Tıpkı Sayın Ender'in başına geldiği gibi. En son görüştüğüm savcı ise şikayet bakımından herhangi bir engel bulunmadığını biz şikayetimizi yaptıktan sonra savcılığın durumu bankaya sorduğunu, yani karşılıksızlık yüzünden mi yoksa keşidecinin ödemeden men talimatı nedeniyle mi çekin karşılığının ödenmediğini sorduklarını dile getirdi. Açıkçası benim kafamı bu kadar karıştıran da savcılar oldu
Sonuç olarak mantıklı düşünüldüğünde, Sayın Gursan'ın yazdıklarını oldukça tutarlı ve akla yatkın bulduğumu belirtmek isterim. Yalnız buradan benim anladığım şu ki, ne savcılar ne avukatlar ne de bankalar bu konuda ortak bir uygulamaya ve görüşe sahip değil.(Hukukun pek çok alanında olduğu gibi)
Saygılarımla Av. Duygu Işık Poyraz