Mesajı Okuyun
Old 20-07-2006, 16:36   #138
NoXYgEnE

Alıntı:
Yazan 4Justice
Öncelikle tebrik ederim,noxygene.Ama okulda gösterilen derslerin çoğu ezbere gösteriliyor ve soruların çoğu da ezber soruları(özel üniversitede burslu olarak okuyorum ve sanırım bölümün ilk 10 sırasındayımdır.) onun için üniversitedeki akademik başarı yanıltıcı olabilir.Zaten sınıfın %80'i -iyimser tahminle-2-3 hafta öncesinden başlıyor çalışmaya.

Yine tebrik ederim ama şunu da sormak isterim sana:Yanında çalıştığın avukat bir tanıdığınızın avukatı mıydı yoksa sen kendi gayretinle mi başardın onun yanında çalışmaya?
Saygılar
sorularınızı memnuniyetle cevaplayabilirim sayın justice.1,ci sorunuza soruyla yanıt vermek isterim anlamadığım bir şey var çünkü siz ezber çalışmasını özel okuldaki öğrencileremi mal ediyorsunuz yoksa benmi yanlış anlıyorum.2.ci olarak ezbere eğitim ne yazıkkitüm eğitim kurumlarının temel sorunu değilmi sizcede?türkiyede henüz avrıpa standartlarında eğitim veren bir üniversite malesef yoktur var diyen varsa buyursun avrupa standartlarına en yakın üniversite bile standarların 75 sene gerisinden geliyor yoksa gelmiyormu sayın justice? 3,ncü olarak çalıştığım avukat hiç bir şekilde ne benim nede bir yakınımın tanıdığı değildir.bu avukatı bana öneren hakim ve savcılarıda tanımam ve hiç bir ilişkim (akrabalık) yoktur hepsiyle bu tatil döneminde ve kimsenin aracılığı olmadan tanıdım.ben medeni cesarete sahip biriyimdir çünkü.tamamiyle kendi araştırmalarım sonucu buldum kendisini ve bizzat kendim gidip tanıştım ve iş istedim.özel üniversitede yatişmeme rağmen ki pek çok devlet ünicversitesinden iyi olduğunu savunuyorum kendimi yetiştirdiğime inandığım için sorulara rahat ve kendimden emin vaziyette cevaplar verdim, ve sanıyorumki beğenildim ve henüz öğrenci olmama rağmen pek çok stajyer avukatın almadığı ücretle çalışıyorum.bu arada şunuda belirteyim ailemden hiç kimseyi yanında çalıştığım avukatla tanıştırmadım ve ailemin kim olduğuna dair en ufak bir bilgisi yoktur.şunu söylemek istiyorum kendinize güvenin inanın bana düşük kalitede hukukçu sadece özel üniversitelerde yatişmiyor.Ayrıca düşük kalitede yeetişen hukukçular sizi bana göre rahatsız etmemeli avukat dediğin şarap gibidir iyisi zamanla belli olur.sizde zamanla iyimisiniz yoksa kötümüsünüz anlaşılacaktır.