Mesajı Okuyun
Old 19-07-2006, 08:00   #127
4Justice

Alıntı:
Ben vakıf üniversitesindeki arkadaşlarıma sonuna kadar katılıyorum devlet üniversitesindeki arkadaşlarımı da tebrik ediyorum ÖSS'deki başarılarından dolayı ama ne yazıkki hukuk ÖSS'den ibaret değil lisenin OKS'den olmadığı gibi....
Buna katılmıyorum.İlkokuldan bir örnek vereyim:Türkçesi iyi olanlar matematiği daha iyi yapar(problemlerdeki söz oyunlarını anlayınca sonuç ortaya çıkıyor/Einstein'ın 100br zamanının 90birimini soruya anlamak için harcaması da bunu gösteriyor),matematiği iyi olanlar da fen bilimlerini...Bunlar üniversiteye kadar gider.Çünkü matematik,türkçe her şeyin temeli...
ÖSS ile hukukun -ve diğer bölümlerin-bağlantısı 'çok' kuvvetli.ÖSS'de sorulan matematik ve Türkçe sorularını iyi yapabilen biri hukuk fakültesinde 2-3 adım önde başlar.Matematik soruları da zaten -affınıza sığınarak-bazı IQ sorularıyla çok benzer...
Hukuk;mantık ve dil ile çok çok çok bağlantılı.Yani öss'yi 'atlattıktan' sonra hukuk sil baştan bir bölüm değil.(Bu arada fırsat eşitliği tanıdığı için öss'yi de sonuna kadar savunuyorum,sorduğu sorular da hiç de zor değil)