Mesajı Okuyun
Old 27-04-2006, 10:24   #10
Veysel

Sayın Elif TÜRK ;
Yukarıdaki yazımı biraz yüzeysel ve belirttiğim gibi birazda mizahi bir uslüpla ele aldım. Amacım konuya biraz renk katmaktı. Galiba benim için biraz renksizleşti.
Daha doğrusu, Hatice Yılmaz Kayar (ismini tam yazalım, sonra kızar) sayfaya taşıdığı bir konu hakkında biraz yorum yaptım. Yazılarımda kadını küçük düşürücü veya önemsemeyen bir yaklaşım göremezsiniz. Haddim değil ve hayatımın hiç bir safhasında böyle bir anlayış içinde de olmadım. Umarım benim hakkımda böyle bir önyargınız da yoktur. Kaldı ki Hatice hanımın karşısında farklı bir şey savunmak biz erkeklerin haddine mi? Korkumuzdan yazdıklarını bile tam okuyamıyoruz, ya tahrik olur da cevap verme zorunda kalırsak...
Elif hn.; günümüz toplumunda çağdaş bir erkeğin yazdıklarınızın aksini savunması düşünülemez. Sizinle aynı fikirdeyim. Çevrenize baktığınızda; duygusuz, ilgisiz, sorumsuz kaç erkek bulabilirsiniz? Belki bir elin parmakları kadar... Aynı şey kadınlar için de geçerli değil mi? o halde neden sadece erkekler?
Aile bir vücut, bir mekanizmadır. Her organın/parçanın görevleri ve işlevleri farklıdır. Kadınların doğurtganlık özelliğinden dolayı bebeğe bakması kadar doğal ne olabilir ? neden bu işi de erkeklerin üzerine yıkmaya çalışıyorsunuz ki? Siz; erkeklerin bir eli yağda , bir eli bal da mı zannediyorsunuz. Erkek de bu mekanizmada bir takım görevler üstlenmiş veya üstlendirilmiştir. Her erkek paylaşım, birliktelik, dayanışma adına bu mekanizmada yapması gerekeni yapıyor diye düşünüyorum. ve burda bir sorun olduğunu da zannetmiyorum. Kaldı ki ülkemizin bir nüfus sorunu (fazla artış hariç) da yok. % 12 işsizlik olan ülkemizde almanyayı tartışıyoruz. Almanya 'yı bilmem ama, Türkiye' de çocuk yapılarak (dolayısıyla bakılarak) ekonomik özgürlük kazanılmaz, bilakis kaybedilir. yoo, bizimde aile yaşam tarzımızda birtakım değişiklikler olsun diyorsanız; bu bir evrim dönemidir, belli bir süreç gerektirir. 5 yaşındaki bir çocuğu iyi besleyerek birden 8 yaşına getiremeyeceğiniz gibi... o zamana kadar kim öle, kim kala elif hanım.
(lütfen beni tahrik ederek daha radikal bir muhalefet yapma zorunda bırakmayın.) Saygılarımla...