Mesajı Okuyun
Old 26-04-2006, 15:26   #6
Veysel

Varsayılan Bebeklere kim bakacak.

Sayın Kayar ;
Öncelikle, karşı hayran kitlenizin bir bireyi olarak selam ve saygılarımı iletiyorum. Teşvikle çocuk yapılan bir ülkenin kabinesi tarafından hazırlanan bir tasarı hakkında (ki inanıyorum sizde haber niteliği olduğu için bu sayfaya taşıdınız) fazla konuşmak istemiyorum. Sadece, 7 çocuklu aile bakanı Ursula von der leyen bu kadar çocuğu (bizim doğudaki ailelerde bile bu kadar çocuk yok.) eğer hepsi bir kaza sonucu değilse sanmıyorum teşvik' den dolayı yaptı. Bu tespiti yaptıktan sonra, Yazıdan anladığım kadarı ile çocuk yapıp bakmak Avrupalı kadın için bir güç kaynağı, ancak bizim ülkemizde zorunlu angarya... Öyle bir güç ki ve adalet duyguları o kadar gelişmiş ki o güce (biraz da erkeklere acıyarak) erkekleri de ortak etmek istiyorlar. Demek ki bizim kadınlarımız sahip olduğu gücün farkında değiller. Biz erkekler ise şimdilik halimizden memnunuz. Avrupalı kadınlara göre de acınacak haldeyiz. Lütfen erkeklik karizmamızı çizmeyin. Hele evde çocuk bakma gibi bir olayın şakasını bile yapmayın.
Sayın Kayar ;
Sizin ne demek istediğinizi ve ne sorduğunuzu çok iyi anladım. Doğrusu detaylara inip işimi zorlaştırmak istemediğim için bu yazıyı biraz mizahi bir üslupla yazdım. Umarım beni anlıyorsunuzdur. Anlayışınız için teşekür ederim.
Saygılarımla...