Mesajı Okuyun
Old 23-08-2008, 13:36   #30
Nur Deniz

Eğer 2
22.Tem.2008 23:57

Yaşamalı bence insan bütün duyguları kendince, ama sadece kendine göre..Hesap etmemek ne güzel olurdu .. Bu sadece benim demek..
Korkmalı yerine göre , kalbi patlarcasına. Kaybetmekten, sevmekten, özlemekten, sevilmemekten, nefretten, terkedilmekten, artık neden korkuyosa, korkmamaktan bile korkabilir mi insan?
Yaşamalı insan .. Bazen amaçlı , bazen amaçsız, amacı amaçsız yaşamalıda olabilir.
Benim yaşam amacım amaçsız yaşamak, ben bundan sonra amaçsızca yaşamak gibi bir düşünce düşüncesizliğine sahibim demeli.. Desin..
Mesela yazarken , konuşurken, anlatırken kelimelere takılmamalı . Cümle kurma gibi bir gayreti bile olmamalı.. Hangi kelime uygundu acaba anlatabildim mi?? dememeli. Ya aman anlarsa anlasın )YA DA KONUŞMANIN NE GEREĞİ VAR Kİ DEMELİ..
Sevmeli insan . Sadece kendi için, kendi kendine sevebilirmi?? Sever,kime ne ki, sana ne ki benim sevgimden , ben seni seviyorsam sana ne?? Demeli.Ya da hiç bir şey demese de olur..
Tıpkı eskiden yaptığı gibi öylesine yazmalı. Kim alırsa onda patlasın misali. Bana ne demeli.. İşine yararsa kullansın ben söleyim de kim ne anlarsa anlasın. Bana ne diyebilmeli.. Demeli..
Devamlı uygun kelime , uygun tavır, uygun durum, uygun davranış, uygun seçenek, amaaaaann ne olur ki ?? 3-5 Saniyelik hayatın hepsi acı geçsede lafı mı olur . Nasılsa geçer..Mükemmel olsan da olmasanda . Boşvermişliği de yaşamalı insan ..
Acıyıda yaşamalı ama o kadar yaşamalı ki , artık hiç bir şeye acımayacak kadar .. Ne güzel , ne zor olurdu..
Acabalar olmadan yaşasa insan , tereddütler de olmadan aklına ilk gelene göre..
Sorumsuzca yaşasa ne olurdu sanki?? Başkasının sorumsuzluğundan bize ne denseydi , kimseye de borçlu kalmadan..
Çalışmak ya da dinlenmek zorunda kalmasaydı mesela?? Hiç bir şeyin hesabı sorulmadan.
Öfkeyi de yaşamalı bence , kini de intikamı da, öc almayı da bilmeli. Alabilseydi mesela.. Sadece ufak bir tebessüm için dünyayı alt üst etmeye değecek kadar biri olsaydı mesela. Olabilseydi..Neden öfkeleneyim ki?? Ne gereği var ki deseydi, demeyecek kadar önemsemeseydi öfkeden sonra ..
Ne güzel olurdu. Sorumsuz, düşüncesiz, amaçsız, vicdansız, gereksiz yaşamak.
Bir diğeri bundan etkilenmeyecek ve zerre kadar iyiliğin ve kötülüğün hesabı sorulmayacak olsaydı.