Mesajı Okuyun
Old 27-02-2002, 03:43   #5
Onur

Bu akşam TV'de yanılmıyorsam adı Kapıcılar Kralı (rahmetli Kemal Sunal) olan bir film izledim. Bunun benim davama benzer yönleri olduğu için konumu tekrar gündeme getiriyorum. Buna göre ;
a) Yönetici : Bütün yönleriyle aynen bizim Yönetici gibi ancak küçük bir fark var filmdeki kişi dürüsttü (belki de bazı çevreleri rahatsız etmemek için) bizimki ise ahlaksız.
b) Kapıcı : Apartman yönetimi konusunda Yargıtay 3.Hukuk Dairesi üyelerinden daha bilgiliydi. Hatta konuşurken kurduğu cümleler yargıtay kararında kullanılan cümlelerden daha düzgündü.
Değerlendirme ; Küresel dünyanın bir üyesi olarak hukukçularımız adına bir kez daha üzüldüm. Sitede de izlediğim gibi mesela üç cümle ile düzenlenebilecek bir 'Tahliye Taahhütü' nün geçerlilik şartlarını bilmeyen avukatların olduğunu, bu konunun tartışılarak sayfalar dolusu yazı yazıldığını, hayretle izliyorum. Beyler, Hanımlar, tartıştığınız veya tartışmaya mahkum edildiğiniz şey kanser araştırmaları ile ilgili bir bulgu değil alt tarafı kiracının verdiği bir taahhütname.
Tekrar kendi davam ile ilgili birkaç cümle söylemek istiyorum. 1) Yukarıda bahsedilen yöneticiye benzer bir yönetici tarafından hazırlanan saçma sapan 'İşletme Projesi' ne yasanın öngördüğü şekilde itiraz edilmiştir.
2) Yönetici,işletme projesinin kesinleşmesi için yasal prosedürü yerine getirmemiştir.
3) Mahkeme kesinleşmiş bir işletme projesi varmış gibi karar vermiş ve bu karar da yargıtayca onaylanmıştır.
Şimdilik bu kadar ...