Mesajı Okuyun
Old 19-06-2014, 16:25   #3
Av. Kader DEMİR

Teşekkürler Ufuk Hanım.
halka açık anonim şirketten alınan hisse senet bedellerinin iadesine ilişkin alacak davasıdır.
davayı kısmi veya tam olarak açmak daha doğru olacaktı. o konuda hata yaptım. ancak ilgili yargıtay kararında önce nitelendirmenin yanlış yapılması halinde usulden red olabileceğini düşünemedim.
tam da sizin de eklediğiniz yargıtay kararı nedeni ile herşey alt üst oldu. davanın kısmi dava olarak açılması dahi sakıncalı hale gelir oldu.
dava dilekçemde (zamanaşımı sıkıntısı nedeni ile)belirsiz alacak davası olarak açtığım açıkça yazılıdır. (ayrıca Tensipte sıkıntı yok. HMK 119 a uygundur denmiş) Bu nedenle mahkeme bana ayrıca belirttiğiniz yargıtay kararına uygun olarak süre vermeyecektir ve devamında hukuki yarar olmadığından usulden red edecek diye düşünüyorum. Ya da Yargıtay mahkeme red etmese bile BOZACAKTIR.
davanın niteliğini ve miktarını değiştirmek için de tam ıslah yapmam gerekiyor ancak bu halde de ek dava açamayacağım.
davayı düşürüp yeniden dava açmak daha uygun sanırım.(zamanaşımı henüz dolmadı çünkü)
sizin çözümünüz bu durumda ne olurdu?
yeniden teşekkürler