Mesajı Okuyun
Old 22-10-2006, 09:55   #3
Av.Selim Balku

Alıntı:
Müvekkil in akrabası olduğu intibaını vererek yanıltıyor ve parayı banka personelinden alıyor..

Personel parayı veriyor mu? Akraba süsü veren bankonun önünde duran parayı alıyor mu?

Sayın Avmusa, tartışmada şeytanın avukatı rolünü üstlenerek meselenize yardımcı olmak hedefindeyim. Yanlış anlaşılmasın lütfen...

Bu açıdan meselede bankanın avukatı olarak ben şimdi site üyelerine soruyorum.

Müvekkilim bankanın personeli, kendisine havale gelen müşteriye ödemeyi yapmış ve ödemeyi yaptığına dair müşteriden imzayı almıştır. Ancak hesaba yatan para ile ilgili ve bankanın masraf talebi neticesinde müşteri sinirlenmiş (sinirli görünmeye çalışmış) ve müvekkilim personelle tartışmaya başlamıştır. Parayı ödediğimize dair belge mevcudumuzda olmasına rağmen parayı müşteriye uzattık, ancak müşteri parayı almadan sinirlli bir şekilde telefonla konuşmaya başladı, bu esnada müşteri ile beraber olan arkadaşı veya akrabası bankonun üstünde duran parayı aldı ve arkadaşına doğru yürümeye başladı. Ancak güvenlik görevlisi parayı alanın müşterinin yanından geçip kaçtığını görünce kovalamaya başladı ama yakalayamadı...

1- Parayı verdiğimize dair elimizde belge var, parayı uzattığımız halde almak yerine telefonla konuşan müşterinin sorumluluğu nedir? (Madem parayı almayacaktı neden imzaladı)

2-Biz olayda müvekkili bankanın organize olarak dolandırıldığını düşünüyoruz, parayı alanla müşteri arasında iştirak mevcudiyetini ispatlayacak tanıklar vardır.(banka müşterileri)

3-Ödeme yaptığımızı gösteren belge olmasına rağmen müvekkil bankanın sorumluluğu nedir? Sorumluluğun dayanağı nedir?

Not: Sayın Avmusa, Sayın Doğan sorunuzu benimde katıldığım şekilde cevaplamış ancak birde diğer taraftan nasıl bakıldığını gösterip sizde farklı fikirler uyanması açısından bu yolu denedim, umarım faydalı olur kolay gelsin...