Mesajı Okuyun
Old 09-02-2010, 23:49   #1
sultanahmet83

Varsayılan borç ikrarını içeren imzalı kağıda karşı açılan icra takibine itiraz üzerine iti ipt

müvekkilim küçük bir kağıt parçasına tarih, kaşe ve imza atarak 2000kg çay alacaklısı olduğu ikrarını içeren bir kağıdı davacı tarafa veriyor. ve aralarında yapılan sözlü anlaşma üzerine davacı taraf çayı parça parça ben istiyince gönder diyor. bunun üzerine paranın tamamını alan müvekkilim çayı göndermek için davacı tarftan telefon bekliyor. aradan 6 ay geçtikten sonra davacı taraf icra takibinde bulunuyor. muvekkılde haklı olarak ıtıraz edıyor benım para borcum yoktur diyerek. bunun üzerine itirazın iptalı davası aclıyor. şimdi savunma oalrak muvekkılım bana para borcum yok , çay borcum var bu yonde savunmamı yap dıyor. benden bunun olanaksız oldugunu davayı kesınlıkle kaybedecegını soyledım. aklıma savunma olarak sadece inkar geldi. çünkü karşı taraf daha ucuza çay buluyor ve anlasmayı yaptıktan sonra fes etmek ıstedıgı ıcın icra takıbıne gırısıyor. benım dusunebıldıgım karsı tarafın kotunıyetlı oldugu asıkar, ama bız parayı aldık desek de çay taksıt taksıt odenecek desek bunu anlatmamızın ıhtımalı yok. çunku yazılı bı anlasmöa olmadan olması gereken malın hemen teslımı, inkardan baska bı savunama yontemı bılen bı meslekteasım varsa yardımcı oalbılır mı?