Mesajı Okuyun
Old 16-10-2018, 19:20   #1
Konuk

Varsayılan Ebeveynlerin boşandıktan sonraki çocuğa karşı sorumlulukları

Eski eşim ile 2015 yılında boşandık . Kararda çocuk ile kisisel iletişim baba ile kuruldu. Ancak baba bu tarihe kadar çocuk ile kişisel iletişim kurmadı. Son bir yıldır ise kendisine bizde olan tel numarasından ulaşamıyoruz. Telefonları açmıyor ve mesajlarımıza cevap vermiyor. Iletisimi tamamen kesti ve müşterek çocuğumuz ile ilgili olarak acil ve elzem konularda kendisine ulaşamıyoruz . Velayet bana verildiği için kendisinin her ay cocugun nafakasını ödüyorum başkaca cocuga karsi sorumlulugum yok dedigini duydum . Bakamiyorsa bana versin diyormuş . O da ben de devlet memuruyuz . Ben bir anne olarak tüm maddi ve manevi sorumluluklarımı çocuğuma karşı yerine getiriyorum . Çocuğa bağlanan nafaka dahil çok cüzzi bir miktarda . Üstüne çocuğun velayetini alabilmek için babanın çocuğun bakımında kendi üstüne düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmemesi bana destek olmaması o çocuğu koruyup kollamamalı sahip çıkmaması ihtiyacı olduğu da çocuğun babasına ulaşamaması hem bana benden çok çocuğa zarar veriyor . Ben eski eşim hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyorum hem kendim hemde çocuğum adına yukarıda açıkladığım durumun ceza kanunlarında bir karşılığı varmıdır eski eşim hakkında ceza kanunun hangi maddesine aykırı davrandığı için ve ne şekilde suç duyurusunda bulunabilirim . Velayeti alabilmek adına bir ebeyvenin bunca eziyet ve iskenceyi bize yaşatmasının elbette kanunda bir karşılığı vardır diye düşünüyorum . Keza böyle bir ortamı yaratan ebeveynin bizzat öncelikle çocuğuna verdiği zararı bilerek ve kasten devam ettirmesi sadece kanunlara değil tüm vicdani erdemlere aykırı bir davranış hareket . . . . . . . . . . . . Bir anne ancak kendisine düşen sorumluluklardan sorumludur annenin yenemediği babanın üzerine düşen sorumluluklarında velayet sahibi diyerek anne tarafından yerine getirilmesini beklemek yasalbolmadigini düşünüyorum . Bana yardımcı olursanız yol gösterirseniz çok sevinirim yardımlarınız için simididen çok teşekkürler .