Mesajı Okuyun
Old 11-11-2006, 03:08   #4
ömer adaleti

Duygu
Çok teşekkür ediyorum,böyle bir kampanyayı sitemizde başlattığın için,umarım herkes elinden geleni yapacak ve binlerce parlak göz sizlerin gönderdiği kitaplara bakarak belki hukukçu,belki doktor, belki başbakan,belki cumhurbaşkanı olacak.Gönderilen kitapların içine o kitabı okuyan öğrenciler için düşülen kısa notlar belki okuma azmi verecek onlara,gelecekleri için yön çizdirecek.Bu kitapları okuyanların bunları unutacağını sanmayın,parlak geleceğimizi bu çocuklarımız sağlayacak,onlar bizim umudumuz olacak.Gönderilen kitaplar önce Mehmet Emin-Zekiye Üstünel ilk öğretim okuluna daha sonra ihtiyaç sırasına göre diğer okulların kütüphanelerine katkı sağlayacak,bir kütüphane veya eğitim-öğretim için ne varsa gönderebilirsiniz,sizin işe yaramaz diye göndermek istemediğiniz bir şey, bir çocuğun hayatının akışını değiştirebilir.Bu kütüphaneyi tek kişi kurabilir ama amaç tek kişinin kurması değil,ihtiyacımız olan birlik,beraberlik ve dayanışma için hepimize bir fırsat bu.Gözlerinizi kapayıp düşünün...''sizin gönderdiğiniz bir kitap sizden binlerce km uzakta bir zeytin gözlü kızın minicik ellerinde ve merakla sizin yazdığınız küçük notu okuyor,avukat Duygu ablasından,esnaf Hasan amcasından,öğrenci Emin ağabeyinden,subay Orhan amcasından ve binlerce duyarlı insandan gelen kitaplar ve bunların içindeki küçük notlar için,bu melek yavruların kafalarında kurdukları hayali'' bir düşünün bunları ! Nasıl mutlu olmazsınız? bundan mutlu olmayacak kişi, varsa eğer ? o kitap göndermesin,yardım etmesin, çünkü o insanın zoraki göndereceği ve içine yazacağı notun o çocuklara faydası olmayacak.Sitemizde duyarsız insan olmadığına göre,DUYGU'nun başlattığı bu girişim en kısa sürede başarıya ulaşacaktır.Çabası için çok teşekkür ediyorum.