Mesajı Okuyun
Old 24-12-2009, 22:22   #12
nanu

Hakkaniyet arkadaşıma teşekkür ederim.Beni anladığı için.Diğer arkadaşlar Avukatların ders vermesini galiba istemiyor.İyi düşünelim,bundan on sene sonra eğer böyle giderse Avukatların durumu ne olacak...Avukatlık saygın bir meslek.Benim amacım bütün Avukatların rahat etmesi.Mesleğe yeni başlayan arkadaşlarımız ise ilk yıllarında müvekkil bulma sorunu çektikleri için Hem Avukatlık hem de haftanın belli günleri ders anlatsalar,bu sayede hem Avukatın taze bilgileri toplumu bilinçlendirir hem de bu sayede Avukata bir harçlık olur.Bunda kızacak ne var.Yani diyorum ki önlem alınsın ki bu meslek itibarını korusun ve daha da güçlendirsin.Ben buraya yazdım ki faydalı olsun diye,eskiden her Avukatın bir bürosu var iken şimdi bir büroda birçok Avukat var ve aldıkları ücretlere bakarmısınız lütfen? Hukuk ve Tıp çok zor bir okuldur.Eğitim fakültesi ve diğer fakültelerden de zordur.Fedakarca çalışıp Avukat yani yol gösterici olacaksınız ama nerdeyse asgari ücretle çalıştırıacaksınız...Bu mu itibar,benim çözüm önerim çok mantıklı.Herkeze görüşleri için teşekkür ederim.