Mesajı Okuyun
Old 24-12-2009, 11:08   #10
hakkaniyet_

Banu Hanım,biz avukatların yaşadığı problemler konusunda söylediklerinizde yerden göğe kadar haklısınız.Bu ülkede son dönemde açılan hukuk fakültelerinin sayısını gördükçe inanın insan çıkış noktası arıyor.Sonuçta arz ve talep bir yerde dengelenmeli ve tekelleşmeye son verilmeli.Ve vekalet ücretlerinin tahsili konusunda bence biz avukatlar müvekkille muhatap olmamalıyız.Yanlış hatırlamıyorsam Mısır'da avukatlar, vekalet ücretlerini Baro aracılğıyla alıyorlarmış.
Bu noktada Banu Hanım'ın belirttiği düşünce, aslında çok da yadsınacak bir düşünce değil.Öğretmenlik mesleği ile ilgili çok şeye şahit oldum,zira ailemde öğretmen var.Mesela diğer fakülte mezunu,-muhasesbe,maliye,veterinerlik,ziraat mühendisleri,çevre mühendisleri- torpil sahibi bir çok insan öğretmen yapıldı bu ülkede.Ama bana en ilginç geleni ise bir ebenin öğretmenliğe geçiş yapmasıydı.Banu Hanım'ın, avukatların ders vermesi fikri,hukuk alanı ile yakın irtibatı bulunan dersler için olmak şartıyla ve avukatların eğitim formasyonundan geçirilmesinden sonra,neden olmasın.Hukuk ile irtibatlı derslerin,hukukun bizzat içinde olanlar tarafından anlatılmasında bir sakınca olmaz diye düşünüyorum.
Saygılarımla