Mesajı Okuyun
Old 24-12-2009, 10:38   #9
Adli Tip

Alıntı:
Yazan nanu
Ben,istihdamdan bahsetmiyorum.Ben,toplumun hukuğa ihtiyacı olduğundan bahsediyorum.Eğer ortaokul ve liseden itibaren hatta ilkokuldan itibaren hukuk dersleri verilirse,ben nanıyorum ki toplumda daha az suçişlenecek ve insanlar daha mutlu olacak diye düşünüyorum...
Dedimya projem güzel ama ilgilenen yok.Bu güne kadar proje üretelere sahip çıksaydık her halde ülkemiz daha güzel bir yerde olmazmıydı...Neyse ,iyi akşamlar diliyorum ve herkeze de teşekkür ediyorum..

Sayın nanu;

Projede amaç toplumun hukuka ihtiyacını karşılamaksa, bu ihtiyacı en iyi genç avukatların mı karşılayacağını düşünmek gerekiyor?

Alıntı:
Yazan nanu
...
Mesleğe yeni başlayan bir avukatı düşünün,eğer büro kuracak parası yok ise yandınız..Daha baştan başladı sorunlar...
Ben de diyorum ki yeni başlayan bir avukat hiç değilse ilk üç yıl öğretmenlik te yapsın..Nasıl mı? Hemen Söyleyim;
...
Örneğin avukat x,yeni mezun oldu ve tanınması için ve büro masraflarını karşılaması için bir okulda mesela haftada iki üç gün derse girse büro masraflarını karşılamış olmaz mı..Benim görüşüm bu..