Mesajı Okuyun
Old 17-09-2012, 06:20   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Eşim beni aldattı ve kendisi üç ay önce evi terkedip ayrı ev tuttu. Anlaşmalı boşanma davası açmak istedim, kızımız için 300 Tl nafaka öderim diyor (bu rakam çok komik, kendisi iş yeri sahibi, ben şu an işsizim).Bu yüzden çekişmeli boşanma davası açacağım. Defalarca uyarmama rağmen 9 yaşında olan çocuğumuzu cinsel ilişkiye girdiği kadınların yanına götürüyor.Kendileri de çocuklarını getiriyor."Çocuklar oynuyor" diyor eşim.Evet, doğru, şu an çocuk, fakat büyüyünce "babam beni birlikte olduğu kadınların yanına götürüyordu"demesini istemiyorum. Psikolojik zarar vermesini ENGELLEMEK İSTİYORUM. Bu konuda ne yapabilirim? Dava mı açmam gerekiyor, savcılığa şikayette bulunmam mı?

Sayın konuk,
Aldatma boşanma nedenlerinden biridir. Bunu ispat zorluğunuz yok ise, zina nedenine dayalı boşanma davası açabilir, bu dava ile birlikte maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz. Ayrıca çocuğun velayeti ve hem çocuk hem de kendiniz için nafaka isteyebilme hakkınız var. Velayetin düzenlenmesinde yaşı itibariyle çocuğunuzun da görüşü alınabilir.
Eşinizin çocuğunuzla görüşmesi, çocuğun bedensel ya da ruhsal sağlığına zarar veriyor ya da verecek ise, mahkemeden bu görüşmelerin kısıtlanmasını isteyebilirsiniz. Ancak anlattığınız olay sadece eşinizin arkadaşlarıyla görüşüp konuşması ve çocukların beraber oynaması ise, mahkemenin bunu sakıncalı bulması olasılığı azdır.
Davanızda haklarınızı çabuk ve eksiksiz alabilmek için bir avukattan doğrudan hukuki yardım alınız. İşsiz olmanız nedeniyle baroya başvurarak, ücreti baro tarafından karşılanan bir avukat isteme hakkınız da bulunmaktadır.