Mesajı Okuyun
Old 11-11-2010, 22:00   #32
ALTINCABA

Ben her ara kararda kalkarım. Hakimler buyrun demeden oturmam ve şimdiye kadar beni ayakta dikmeye çalışan bir hakimle karşılaşmadım. Ara karar genellikle o celseninde sonunun yaklaştığını gösterir. Kalkarız ara kararı dinleriz duruşma gününü ajandamıza kaydederiz. Zaptın bir suretini alır iyi çalışmalar diler salondan ayrılırız. bazı davranışlar o salonun bir sohbet odası değil mahkeme salonu olduğunu hatırlatır bana. Ağır Ceza mahekemlerinde heyet salona girdiğinde ayağa kalkılması da bazı yerlerde adet edinilmiştir. Bu da bence kötü değil çünkü gelen kişiler artık alışveriş merkezlerinde karşılaşıp selamlaştığımız ara sıra beraber yemek yediğimiz Hakim arkadaşlar değil o gün hüküm vermeye kanunları uygulamaya gelmiş mahkeme heyeti ve yargıçlardır. Nasıl dansa başlanırken reverans verillir Mahkemede de bazı davranışlar bana hoş görünür. Bazı hakimlerin 11 de gelmesi bir tanesinin kötü davranması kaideyi bozmamalı. Elbette hakimlerin de görevli oldukları mahkemenin şanına uygun davranması gerekir. Avukatlara cep telefonunu yasaklayıp kendi celsede yakınıyla görüşüyorsa bu yanlıştır. Her şeye fazla alınganlık gösterilmemeli. Ben Tüm avukat meslektaşlarıma ve Memleketin tüm hakimlerine iyi niyet gösterilmesinden yanayım. Aynı ateşin çırasıyız.