Mesajı Okuyun
Old 06-05-2007, 18:59   #2
mehri

Merhaba. Ben de hemen hemen sizinle aynı şeyleri yaşadım diyebilirim. 4 yıl ara vermek ve sürekli yer değiştirmek zorunda kaldım. Evdeyken ben de bunalıma girmiştim. Çocuklarımı büyütüyorum diye düşünerek kendinizi avutuyorsunuz ancak yetmiyor. Ankara İstanbul derken şu an Kdz.Ereğli'de büromu açtım. 8 ay oldu. Tekrar çalışabildiğim için çok mutluyum. Ancak mesleğimiz zor. Özellikle ilk yıl. Çevre edinme ve para kazanma kaygısı sizi yıpratıyor. Her yerin kendine göre zorlukları var. Benim size tavsiyem çocuklarınızın düzeninin de bozulmayacağı bir yere gitmeniz. Ankara'ya ilişkin bilgilere baro sayfasından ulaşabilirsiniz. Büyükşehirler de gider ortağı bulma imkanınız da var ayrıca. Ankara barosunun baro defteri kayıtları var. Herkes size avukatlığın il ya da ilçe farketmez her yerde zor olduğunu söyleyecektir. Ben de tüm arkadaşlarıma sormuştum. Hepsi çalıştıkları yerlerin zorluklarından bahsetti. Sonuçta aile düzeninizin bozulmayacağı ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir yerde çalışmanızı tavsiye edebilirim. Bir ilçede avukatlık yapmayı hiç düşünmediğim halde şu an işlerim düşündüğümden daha çabuk yoluna girdi. Çok çalışmak ve olabildiğince dürüst olmak gerekiyor. Tanıdığınız bir çevrede olmakla tanımadığınız bir çevrede olmak arasında pek fark yok aslında. Stajda bize söylenen bir söz vardı. Aileniz, arkadaşlarınız, akrabalarınız size iş getirmez. Çevrenizi siz oluşturacaksınız demişlerdi. Size kolay gelsin. Umarım en kısa sürede düzeninizi kurarsınız.