Mesajı Okuyun
Old 23-02-2017, 13:16   #1
Konuk

Varsayılan Bosanma/Nafaka/ Hakimin Müdahalesi/

Merhaba! Esim 6 ay once evi terketti ve beni de 2-3 gun icinde evden cikmam icin zorladi ve mecburen ciktim..oturdugumuz ev kiraydi..zor durumda kaldim esyalarimi,aldigim mobilyalari ailemin evine getirmek zorunda kaldim.ailemin evinin bir odasini bozup mecburen esyalari oraya koymak zorunda kaldim.terke dayali eve don ihtari gondermek istemistim ama ortak konut kocam yuzunden bosaltildigi icin ortak konutumuz yok o yuzden ihtar gonderemedim.ben simdi esime beni zor ve magdur durumda biraktigindan dolayi ortak konut acmasi icin talep de bulunabilir miyim? Hakim mudahalesi isteme hakkim var mi evliligim icin?esim bosanmak istedigi icin cekismeli bosanma davasi acmayi dusundum ama ikimizinde olan seylere birebir sahit olmus tanidiklarimiz yok.sahit olarak getiricegim kisiler benim anlattiklarimla sadece sahitlik yapabilir.mahkemede sahitlerin onemli bir yeri var mi?esim haksiz yere evi terketti,bosanmak istemiyorum ve esimi ikna edemiyorum.ancak mahkeme yoluyla ikna olucagini inaniyorum cunku kanunlara uyacagini biliyorum.nasil bir yol izlemem gerekiyor bu durumlarda? Simdiden tesekkur ederim.