Mesajı Okuyun
Old 06-03-2007, 05:16   #42
berkan_555

Ben kendimden bahsediyim:1.sınıfın sadece ilk bir ayında okula gittim.Daha sonraları ayda bir yahut iki kez.
Okula devam etmemenin sonuçlarını üç evrede cevap verebiliriz:
1.Okul sınavlarındaki sonuçlarını,
2.Okuldan sonraki sınavlardaki sonuçları
3.Meslek yaşamına etkilerini
Okul sınavlarında okula devam etmemenin sonuçlarına bakarsak bunu negatif olarak almamız doğru olur.Genellikle öğretim üyelerine baktığımızda sordukları sorular anlattıkları paraleldedir.Okula devam etmeyen öğrenciler sınavlarda başarılı olabilmek için üstün bir çaba harcamalıdır.Kendimde belki de üstün bir çaba harcayarak ortalamanın üstünde bir başarı göstermişimdir.En önemlisi de bu öğrenciler okulu 5. , 6. , 7. senelerinde bitirebilmektedir.(Bir takım istisnalar dışında)
Okuldan sonraki sınavlara etkisine gelince bunda okula devam etmemenin fazla bir etkisini görmemekteyiz.
Meslek yaşamında ise hemen hemen bir etkisi yoktur.Çoğumuzun bildiği gibi Hukuk Fakülteleri-ne yazık ki-dilekçe bile yazamayan hukukçular yetiştirmektedir.Öğretim üyeleri; avukat, savcı, hakim... olmak için gerekli şeyleri öğretmemektedir;ancak öğrencilere-kanımca en önemlisi- hukukçu ruhu aşılamaktadır.
Sonuç olarak şunları söyleyebilirim:Biz öğrenciler derslerimize devam etmeliyiz.Etmediğimiz zaman bu bizde her zaman bir eksiklik olarak kalacaktır.Avukat, hakim, savcı gibi meslek hayatına başlamış büyüklerimize de diyorum ki 'Okula devam etmeden de yapabilirsin' diyerek lütfen arkadaşlarımızı okuldan, hukukçuluktan ve de hayattan soğutmayın.