Mesajı Okuyun
Old 06-05-2008, 18:16   #155
Gemici

Alıntı:
Yazan Kartalkanat
Türk polisi vatandaşının yanındadır. Suçu ve suçluyu övmeninde cezayı müeyyidesinin olduğunu unutmayalım.

Bana ne olduysa Almanya"ya gittikten, daha doğrusu geldikten sonra oldu. Dile kolay otuz seneden fazla olmuş. Türkiye'den bu kadar uzak kalınca insan bir zamanlar çok iyi bildiğini zannettiği anadilini bile unutuyor ve okuduklarını tam olarak anlıyamıyor.

Bakın ben Sayın Kartalkanat'ın yazdıklarından ne çıkarıyorum. ' Polis aşırı güç kullanmıştır diyenlerin hepsi suçu ve suçluyu övmüştür ve bu övmenin cezai bir müeyyidesi vardır'

Ama dedim ya ben Türkçe'yi unutmuşum ve yazılanları tam anlıyamıyorum. Böyle olmamış olsaydı birileri kalkıp 'Aman ne yapıyorsunuz Sayın Kartalkanat, biz burada sadece fikrimizi açıklıyoruz ve gördüklerimizin demokratik bir ülkeye yakışmadığını söylemeye çalışıyoruz şiddet uygulayan hiçbir kimseyi ve şiddeti övme diye birşey yok ortada, şiddetin her türlüsüne karşıyız nerden gelirse gelsin' derdi. Dedi mi kimse, kimsenin böyle birşey dediğini ne okudum ne de duydum.

O halde birşeyleri anlıyamamışım. Utanarak itiraf ediyorum.

Saygılarımla