Mesajı Okuyun
Old 06-05-2008, 16:30   #151
Kartalkanat

Varsayılan Madımak 'la POLİS bir arada anılamaz.

Alıntı:
Yazan yaren
Sayın Kartalkanat,
Ben konu hakkındaki düşüncelerimi oldukça net bir şekilde ifede ettiğimi bildiğim için tekrar yazmayacaktım.

On beş yıl önce madımakta ,dakika dakika, içimiz kanaya kanaya tanık olduğumuz olay bir katliam değildi.Olay tam anlamıyla otel görevlilerinin ihmali sonucu olmuştu.Özür dilerim.

Polis sadece görevini yaptı.
Ben polisin görevini zanlıları sadece etkisiz hale getirip yargı kurumlarına teslim etmek olarak biliyordum.Köşeye sıkıştırılmış insanların üzerine inen onlarca cop darbesini görünce bu polisin görevi olamaz dedim,resmen darp ediyorlar dedim.
Yine düşünememişim.....

Sayın Yaren ; Madımak olayı ile Polisi nasıl bir araya getirdiğinizi anlamış değilim, Eğer biraz merak etseydiniz. Madımaktan sağ kurtulanların " ORADAYDIM " adlı belgeselde olayın gerçeğinin ne olduğunu açıkça anlardınız.

Olayın mağduru ozan Lütfü kaleli anlatıyor.

"otelin yandığını anlayınca hepimiz yukarıya çıkmaya başladık. çatı katından aşağı bakınca dışarı çıkamayacağımızı anladık. birileri yan binaya geçmeyi akıl etti ve iki gencimiz balkondan geçti fakat karşılarına çıkan iki adet eli sopalı onları durdurdu. meğer yan bina büyük birlik partisi'nin merkez binasıymış. genç bir kızımız "biz sizin misafiriniziz, böyle mi davranacaksınız?" deyince karşıdaki şahıs " sizi biz mi çağırdık!" diye ünledi ve engellemeye devam etti. bunun üzerine yanımızda bulunan komiser kimliğini göstererek tam 33 kişinin yan binaya geçerek kurtulmasını sağladı. yangın ilerleyince biz devam edemedik ve daha yukarı çıkmak zorunda kaldık. merdiven boşluğunda inanılmaz bir duman ve ısı vardı. aziz abi ve ben kendimizi bir odaya atıp kapıyı kapattık. diğerleri yukarı çıkmaya devam etti. yaklaşık 3 dakika boyunca çığlıklar ve haykırışlar devam etti fakat sonra kesildi. hepsinin öldüğünü anladık."

lütfü kaleli devam ediyor***

"aziz abi (Aziz Nesin) dayak yerken bir polis komiseri, itfaiyecileri dağıtıyor ve aziz abiyi kucağına alıyor. bir ekip otosu istiyor ve azizi abiyi arabaya yerleştiriyor. komiser aziz abi'yi koruyor, o komiser bizim hayatımızı kurtardı. ardından hastaneye gittik. doktorlar ve hemşireler bizim için seferber oldu. büyük titizlik gösterdiler. oksijen verdiler. ben 2 gün kurum kustum.
şimdilerde o radikâl başlıkları atmış gazete sahipleri çıkıyor "efendim biz öyle başlık atmayacaktık, arif sağ dedi bize, biz onun korkusundan yaptık." diyor. bu tarihi baştan yazmaktır. bunlar böyle giderse 50 yıl sonra arif sağ yaptı derler.ne alakası var!bunun belgeseli çekilsin, yazılsın çizilsin ki olayın sorumluluğu başkalarına atılmasın."

Sizi biraz insafa davet ediyorum. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın.

1 Mayıs olaylarında mağduru olduğuna inanan vatandaşlarımız yargıya gidip hakkını arasınlar. Polis tanınmaz, bundan bir şey çıkmaz mantığı doğru bir mantık değlidir. Hukuk devletinde böyle mantık olamaz. Polis teşkilatı hata yapanları içerisinden bu güne kadar nasıl ayıkladıysa , bundan sonrada ayıklayacaktır.

Burada tartışılan 1 Mayıs'ın Taksimde kutlanmasının haklılığı değildir. Doğru veya yanlış Mülki Amir yetkisini kullanmıştır. Buna uymaya mecburuz , Eğer ben uymam derseniz orada anarşi olur ve olmuştur. Bunun sorumlusu Anarşiyi yaratanlardır. Olay bu kadar basit bir olaydır. En zayıf halka Polis diye taşa tutmanın bir manası yok.

Türk polisi vatandaşının yanındadır. Suçu ve suçluyu övmeninde cezayı müeyyidesinin olduğunu unutmayalım.

Saygılar sunarım.