Mesajı Okuyun
Old 21-04-2008, 00:38   #11
persona

bu vesile ile tum baro sitelerimize bende bakma firsati buldum, bu acidan THS'ye cok tesekkurler...

oncelikle sitelere baktigimda sanki, bir zaman yolculuguna ciktigimi hissettim... yani internetin ilk donemlerine, hareketli yazilar, canli-canli renkler, ve hepsinden onemlisi okuyucuyla hicbir sekilde kontak kurmayan tek tarafli siteler...

maalesef bunlar bende barolarimizin internete olan yaklasimlarinin pek de yeterli olmadigi izlenimini uyandirdi...

su acilardan nacizane onerilerim olacak (sitelerden maksimum faydalanmak isteyen bir mesktasiniz olarak)

1- dizayn...

lutfen dizayni olabildigince sade tutun, flash la hazirlanmis bannerlar, yukaridan asagiya akip giden yazilar, cok goz alici renkler... bunlarin modasi coktan gecti...

2- icerik... ben sahsen meslektasiniz olarak ilk sayfada , barolarimizin duzenledigi halisaha futbol turnuvasi goruntulerinden( bilmiyorum bu ne kadar barolarimizin calisma kapsamina giriyor ) cok ( akan yazilar buyuk harflerle) meslege yeni atilmis genc meslektaslarla iliski kurmaya calisan onlara gunun her aninda yardimci olmaya calisan bir web sayfasini tercih ederim...

3-ben, komisyonlar basligi altinda sadece isimler gormek yerine, bu meslektaslarin ne yaptiklarini ve neler ortaya koyduklari gormeyi tercih ederim (eger birsey ortaya konmuyorsa neden bu komisyonlar varlar )...

4- ben , bol bol baro baskanlarinin konusmalarini gormek yerine, meslektaslari birbirine baglamaya, onlarin meslek sorunlarini dinleyip cozum uretmeye calisan interaktif siteleri gormeyi tercih ederim...

2008 yilini idrak ettigimiz ve herkesin web 2.0 dan bahsettigi bu donemde lutfen barolarimiz web sitesi hazirlarken biraz daha dikkat...

bugun meslektaslar artik, cep telefonlarindan, internet kafelerden, normal kafelerden, evlerinden, isyerlerinden kisaca gunun her vakti internete erisme imkanina sahipler bu anlamda, sorumluluk sahibi barolarimiz biraz gayret sarfederlerse meslektaslarimiza cok cok yardimci olabilirler...

mesela simdi aklima geldi neden bizim barolarimizin ( bilmiyorum belki de vardir varsa soyleyin lutfen) podcast servisi yok ?, neden yaptiklari panelleri, tooplantilari podcast halinde meslektaslara dagitmiyorlar ?... neden belli basli kurumlarla anlasip , avukatlara mesleki bilgileri cep telefonlarina ulastirmiyorlar ? neden baro baskanlarimiz aylik olarak web-sitelerinin duzenledigi toplantilarda gorunup meslektaslarin sorularini yanitlamiyorlar ? neden barolarimiz hali-saha futbol turnuvalari duzenlemek icin efor harcayacagina, ornegin avukatlara gym salonlarinda dusuk ucretli uyelik imkani saglamaya calismiyor ?

baro web sitelerinden sorumlu meslektaslar, bizler 2008 yilinda yasayan meslektaslar olarak, sizlerden gunu yakalamis, interaktif, bizi dinleyen, nefes alan , canli , dinamik web siteleri bekliyoruz... bilmiyorum biraz kaba konusmus olabilirim ancak, 2008 yilinda standartlar artik farkli gibi...

saygilar