Mesajı Okuyun
Old 02-02-2011, 20:26   #1
Konuk

Varsayılan yardım/ boşanmak istiyorum/ dava açmaya korkuyorum/kızımın velayetini alabilir miyim?

merhaba 7 yıllık evliyim. 4 yaşında kızım var.eşimle kaçarak evlendim istanbula geldik. ama sorunlar çıktı bundan 3 yıl önce boşanmak istedim boşanmadı dava açılmadı. 3 yıldırda karı koca hayatı yaşamıyoruz. aynı evde yaşıyorduk ama konuşmuyorduk. ondan kurtulmak için memleketime geri döndüm. tekraR boşanmak istediğimi söledim ama kabullenemedi ve işini bırakıp yanıma geldi. geldiği sırada biriyle mesajlaşıyordum 2-3 haftadır birine yazıyordum yakaladı dövdü beni evin kapı camlarını kırdı telefonumu kırdı eve hapsetti beni. mesajlaştığım kişiyi öldürmekle tehdit etmiş. hastaneden bir hafta rapor aldı şimdi tekrar rapor alıcam seni işten attırana kadar diyor. ben boşanmak istiyorum ama karşı çıkıyor dava açmayada cesaret edemiyorum hiç kimse destek olmuyor ailem ona haklısın diyor kaçtığım için hiç arkamda durmuyorlar. kızımı kaybetmekten korkuyorum. dava açarsam daha çok şiddet göreceğimden korkuyorum. adam sanki beni mutsuz etmek için yaşıyor. ne yapmam gerekiyor. eğer dava açarsam kızın velayetini alabilirmiyim yoksa o msjdan dolayı kızımı kaybedermiyim ??