Mesajı Okuyun
Old 29-12-2006, 21:52   #9
didem kunal

Varsayılan hukuk egıtımı ıngılızce

Alıntı:
Yazan Adeviye Okutan
2007-2008 dönemin'de Yeditepe Üniversitesi'ne ba$lamayI dü$ünüyorum; vakIf üniversitelerine kar$I önyargIlarIm oldukca azaldI, yakIn bir arkada$Im egitimine YÜ'de ba$layInca...ilk yIl harcInI biriktirmi$ olsam da geri kalan 4 yIlIn ödemesi hala bilinmeyenler arasInda -annem ve babam el atmasInI umuyorum burs olanagI bizlere saglanmIyor haklI olarak...

esas konu egitimin ingilizce olmasI...ingilizce sorun degil, egtimi kaldIracak kapasitede oldugumu dü$ünüyorum; olmadI zorunlu hazIrlIk sInIfI var, fakat beni dü$ündüren Türkiye'de bu meslegi icra edeceksem, egitimin tamamInI ingilizce alamasI ne kadar mantIklI/dogru? yurt dI$I planlarIm yok, zaten olsa Türkiye'de okumak istemezdim...yabancIlarla ileti$imimim daha kolay olur tabi ki de, fakat bunun icin tercüman da kullanabilirim eger ki yeterli olmadIgImI hissedersem...ingilizce egitimin + ve -'lerini tam olarak bilemiyorum, bu da net olmayan dü$üncelerimi daha da bulanIkla$tIrIyor...siz tavsiye edermisiniz? ingilizce egitim hakkInda ki dü$ünceleriniz neler?

arkadasım bende hukuku ıngılızce okudum.bende ılkbasta senın gıbı dusunuyordum.zaten derslerınden uluslar arası hukuk ab hukuku yabancılar hukuku gıbı derslerını ıngılızce agırlıklı okuman daha mantıklı.belkı ılerde yutdısı dusunmuyorsun ama mezun oldugunda sadece bır buro acmakla kalmayacaksan yanı sırket banka fırma avukatlıgı dusuneceksen olaya 1-0 onde baslamanın yolu ıngılızce bılmendır.hem bunu sadece meslegın acısından dusunme artık nerdeyse copcu alınırken bıle yabancı dılın varmı dıye sorulacak.bu artının senın hayatında ne gıbı bır eksısı olabılırkı.hem 100 yuz ıngılızce okutan fakulte varmı hukuku ya?bız yuzde 30 ıngılızce gorduk hukuk egıtmımızde.hem buro bıle acsan bırgun hıc olmadık bısekılde ıcıne yabancı unsur karısmıs bır olayla karsılasabılırsın.ozaman kafanı vurmazmısın taslara?